۱۲ درصد از سوانح فوتی همدان در جاده‌های روستایی رخ می‌دهد 

جانشین رییس پلیس راه استان همدان گفت: ۱۰ درصد تردد‌های استان از جاده‌های روستایی انجام می‌شود، اما میزان سوانح فوتی در این مسیر‌ها ۱۲ درصد مجموع سوانح را تشکیل می‌دهد.

سرهنگ ارسلان سرمدی افزود: آسفالت شدن مسیر‌های روستایی، زمینه را برای تردد خودرو‌ها با سرعت غیرمجاز در نبود دوربین ثبت تخلف سرعت و ماموران پلیس راه فراهم کرد.

او گفت: همچنین بیشتر راه‌های روستایی از شانه خاکی نامناسب برخوردار بوده و دارای پیچ‌های تند و غیراستاندارد هستند که احتمال بروز سوانح رانندگی در صورت رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی زیاد است.

جانشین رییس پلیس راه استان همدان گفت: پایین بودن ایمنی راه، فقر تابلو‌های راهنمایی و رانندگی در جاده‌های روستایی نسبت به جاده اصلی و نبود روشنایی در افزایش سوانح فوتی مسیر‌های روستایی تاثیرگذار است.

سرهنگ سرمدی گفت: روز گذشته یک سانحه فوتی در جاده روستایی انوچ از توابع شهرستان ملایر رخ داد که در این سانحه بر اثر برخورد سواری پژو ۴۰۵ با وانت بار، راننده سواری پژو به شدت مجروح شد.

ارسلان افزود: خودرو‌های امدادی راننده این وسیله نقلیه را به بیمارستان ملایر منتقل کردند که با وجود تلاش پزشکان، به علت شدت جراحات وارده جان باخت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.