تولید تخم مرغ به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن می‌رسد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال به یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن برسد که ۲۰۰ هزارتن از این میزان مازاد است.

آقای ناصر نبی پور گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۶ تا ۴۷ هزارتومان است که کماکان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود.

او قیمت هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری برای مصرف کننده را ۵۶ هزارتومان و هر شانه را ۱۱۰ هزارتومان اعلام کرد.

نبی پور تولید روزانه تخم مرغ را ۳ هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد و افزود: با احتساب مصرف داخل، بخشی از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران تخم گذار با بیان اینکه مشکلی در عرضه تخم مرغ نداریم، گفت: حذف قیمت گذاری دستوری و فروش بر مبنای مکانیزم عرضه و تقاضا راهکار تنظیم بازار است.

او ادامه داد: بنابر پیش بینی اتحادیه تولید تخم مرغ تا پایان سال به یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن می رسد، اما پیش بینی وزارتخانه بر آن است که تولید به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن برسد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: بنابر آمار از ابتدای سال حدود ۸۹ هزارتن تخم مرغ صادر شده است.

او گفت: بر اساس برآورد تولید و میزان مصرف، مازاد تولید تخم مرغ تا پایان سال به ۲۰۰ هزارتن می رسد که اگر دولت دخالتی در صادرات نداشته باشد، همین میزان امکان صادرات وجود دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
مجسن
۰۹:۰۵ ۱۳ مهر ۱۴۰۲
قیمت سکه وارزوگوشت وغیره راپایین بیاوریدمستمری بهزیستی راهم درحدخط فقرتعیین کنیددولت سیزدهم باشمابیعت میکنندخلق الله که مشکلشان حل گردد.
آخرین اخبار