ورود امواج ناپایدار به جو استان کرمانشاه

سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از ورود امواج ناپایدار به جو استان خبر داد و گفت : این امواج تا روز پنجشنبه (۱۳ مهر) کرمانشاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

علی محمد زورآوند سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به گذر متناوب امواجی کم دامنه از جو استان از امروز (۱۰ مهر) تا روز پنجشنبه، گفت : فعالیت این امواج باعث رگبار موقت باران، وزش باد و افت دما خواهد شد.

وی ادامه داد: احتمال بارش ناشی از این امواج به صورت رگبار‌های موقت در نواحی شمالی استان خصوصا منطقه اورامانات بیشتر بوده و ممکن است در این منطقه بین هشت تا ۱۰ میلی‌متر بارش هم داشتیم.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه احتمال بروز رگبار موقت برای شهر کرمانشاه وجود دارد، یادآور شد: احتمال وقوع بارش‌ها در روز چهارشنبه (۱۲ مهر) بیشتر است.

زورآوند احتمال وقوع بارش موثر پاییزه را در این موج ناپایدار بعید دانست و اظهار کرد: بارش موثر زمانی رخ می‌دهد که نه تنها میزان بارندگی کافی باشد، بلکه پس از آن نیز بارش مجدد داشته باشیم که این موج چنین شرایطی را ندارد، زیرا نه تنها بارش آن چندان قابل توجه نیست بلکه در هفته بعد از آن نیز فعلا بارشی پیش‌بینی نمی‌شود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه درباره تغییرات دمایی ناشی از این امواج ناپایدار نیز خاطرنشان کرد: با ورود این موج از امروز افت دمای روزانه به میزان چهار تا پنج درجه سانتی‌گراد رخ داده است. اگرچه برای فردا دو تا سه درجه افزایش دما را خواهیم داشت، اما روز چهارشنبه افت مجدد دما رخ خواهد داد و دوباره از روز پنجشنبه به بعد دو تا سه درجه افزایش دما داریم.

وی گفت: این امواج ناپایدار تغییر چندانی در دمای شبانه نقاط مختلف استان ایجاد نخواهد کرد .

برچسب ها: هواشناسی ، دمای هوا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.