خطیبی:

مسیر تعیین قیمت مصالح ساختمانی نباید یک طرفه باشد

عضو انجمن بتن گفت: مسیر تعیین قیمت مصالح ساختمانی اگر یک طرفه باشد زمینه ساز ایجاد رانت در ساخت‌وساز می‌شود.

داوود خطیبی،  عضو انجمن بتن در مراسم نشست تخصصی زنجیره تامین مصالح گفت: در مهندسی فروش سیمان، کارخانجات و تولیدکنندگان عمدتا سود بالایی نمی‌برند بلکه در این چرخه، عمده سود  به دلالان می‌رسد.

به گفته عضو انجمن بتن، تولیدکنندگان سیمان معتقد هستند که چنانچه مسیر تعیین قیمت مصالح ساختمانی یکطرفه باشد رانت ایجاد می شود بنابراین روند فعلی ناکارآمد است.

وی بر خروج سیمان و فولاد از بورس کالا تاکید کرد و گفت: در حال حاضر شرکت های داخلی دانش فنی لازم را برای سازه‌های پیش ساخته در اختیار دارند که نیاز است از توان داخلی استفاده شود.

گفتنی است که خروج فولاد و سیمان از بورس کالا، این روز‌ها موضوع داغ خبر‌ها شده است؛ به تازگی هم آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان در شورای عالی مسکن بر کاهش و کنترل قیمت مصالح ساختمانی از جمله سیمان و فولاد تاکید کرده بود. آیت‌الله رئیسی، یکی از اقدامات بسیار مهم و ضروری برای موفقیت طرح نهضت ملی مسکن را کاهش قیمت تمام شده ساخت مسکن عنوان کرده و گفته بود که همه تلاش دستگاه‌های اجرایی مربوطه معطوف به کاهش قیمت هزینه ساخت از فولاد و سیمان گرفته تا سایر تجهیزات ساختمانی هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.