کمیسیون توسعه تجارت خانه صمت اعلام کرد

واردات و صادرات کشور تا پایان سال به ۱۲۰ میلیارد دلار می‌رسد + فیلم

سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صمت ایران گفت: در مجموع واردات و صادرات کشور تا پایان سال به ۲۰۰ میلیون تن کالا به ارزش ۱۲۰ میلیارد دلار می‌رسد.

روح اله لطیفی، سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صمت گفت: واردات کالا به کشور در سال گذشته ۳۷/۰۴ دهم میلیون تن به ارزش ۶۰ میلیون دلار گزارش شد که ۴۴ درصد وزن و ۴۵ درصد ارزش واردات ما در نیمه نخست سال ۱۴۰۱محقق شد.

او گفت: با توجه به این نسبت پیش بینی می شود که تا پایان سال ۱۴۰۲ واردات ما به ۴۰ میلیون تن به ارزش ۶۷ میلیارد دلار برسد و در مجموع واردات و صادرات کشور تا پایان سال به ۲۰۰ میلیون تن کالا و ۱۲۰ میلیارد دلار برسد.

لطیفی گفت: همچنین واردات خودرو ،ماشین آلات راه سازی،کالاهای اساسی و قطعات خودروسازی در افزایش واردات کشور و صادرات ما با اظهار گاز صادراتی در نیمه دوم سال نسبت به نیمه اول سال با جهش همراه خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صمت گفت: براین اساس صادرات غیرنفتی کشور در سال گذشته ۱۲۴ میلیون تن کالا به ارزش ۵۴ میلیارد دلار بود که از میزان ۴۲ درصد وزن و ۴۵ درصد ارزش مربوط به نیمه نخست سال ۱۴۰۱ بود.

لطیفی گفت: با توجه به این میزان نسبت و صادرات ۶۷/۰۷ دهم میلیون تنی به ارزش ۲۴ میلیارد و ۱۴۴ میلیون دلار در نیمه نخست امسال پیش بینی می‌شود صادرات امسال در حوزه غیرنفتی به بیش از ۱۶۰ میلیون تن کالا و به ارزش ۵۳ میلیارد دلار برسد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار