آبروی قم بعنوان یک مرکز علمی آبروی شیعه است

آیت الله مکارم شیرازی گفت: قم از زمان ائمه معصومین (ع) مرکز علمی بوده و باید با چنین نگاهی به قم خدمت کرد و توجه داشت که آبروی قم، آبروی شیعه است.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار سردار محمد رضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان قم ضمن تبریک هفتۀ انتظامی، گفت: زیربنای جامعه، نظم است و نیروی انتظامی، مأمور برقراری نظم در جامعه است.

مرجع تقلید شیعیان افزود: مردم باید در جامعه احساس امنیت داشته باشند و این مقوله با همکاری دستگاه‌های مختلف با نیروی انتظامی حاصل می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی با توجه به آیۀ شریفۀ «رب اجعل هذا بلداً آمناً» ادامه داد: اولین چیزی که حضرت ابراهیم (ع)، پس از بنای کعبه از خداوند درخواست داشتند، امنیت بود تا مردم بتوانند در محیط امن، عبادت خدا کنند.

آیت الله مکارم شیرازی با ابراز خوشحالی از کاهش آمار جرم و تخلفات در قم اضافه کرد: باید این گونه موارد به صورت گسترده و مطلوب خبررسانی و منتشر شود تا عموم مردم از آن آگاهی یابند.

 مرجع تقلید شیعیان در ادامه بر لزوم ساماندهی اتباع خارجی و غیر محلی در قم تأکید کرد و گفت: اینکه با تخلفات برخورد می‌کنید، خوب است، اما باید به صورت ریشه‌ای با فساد و ناامنی مقابله کرد.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان این دیدار با اشاره به سابقۀ علمی قم عنوان کرد: قم از زمان ائمه معصومین (ع) مرکز علمی بوده و بسیاری از اصحاب برجستۀ معصومین (ع) از قم بوده اند، باید با چنین نگاهی به قم خدمت کرد و توجه داشت که آبروی قم، آبروی شیعه است.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار سردار محمد رضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات این فرماندهی و نیز گزارشی از روند کاهشی شدن وقوع جرایم در ۲ ماهه محرم و صفر نسبت به سایر ماه‌ها ارائه کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.