وجود ۲۰۸۶ هکتاری بافت فرسوده در استان کرمانشاه

رییس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به وسعت ۲۰۸۶ هکتاری بافت فرسوده در استان گفت : در حال حاضر بسته تشویقی برای نوسازی این بافت‌ها ابلاغ شده است.

حسین دولتخواه رییس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با بیان اینکه ۱۳ درصد مساحت شهری استان را بافت‌های فرسوده تشکیل می‌دهد، وسعت بافت فرسوده شهری استان را ۲۰۸۶ هکتار اعلام کرد و گفت : از این میزان ۱۲۲۸ هکتار آن مربوط به بافت فرسوده شهر کرمانشاه است.

دولتخواه با تاکید بر لزوم نوسازی هرچه سریعتر این بافت‌های فرسوده گفت: در همین راستا بسته تشویقی ابلاغ شده که پس از تایید در کمیسیون‌های ماده پنج در ۱۰ شهر استان که دارای بافت فرسوده هستند، اجرای آن آغاز شده است.

وی افزود: در این بسته تشویقی واحد‌های بافت فرسوده به چهار گروه واحد‌های فرسوده بلوک‌های شهری، واحد‌های فرسوده واقع در محور‌های اصلی محله، واحد‌های فرسوده واقع در عمق بافت فرسوده و واحد‌های فرسوده واقع در قطعات غیرقابل تجمیع تقسیم بندی شده است.

دولتخواه گفت: هرچند تلاش شده این مشوق‌ها برای عامه جامعه قابل فهم باشد، اما درک کامل این مزایا نیازمند حداقل اطلاعاتی در حوزه ساختمان سازی است و برنامه داریم در جلساتی با شهرداری‌های این مشوق‌ها را بیش از پیش به زبان ساده برای مردم بیان کنیم.

وی به برخی از بند‌های این بسته تشویقی همچون اعطای یک یا دو طبقه تشویقی، عدم محاسبه سطح بالکن و تراس در تراکم ساختمانی و کاهش ضریب تامین پارکینگ اشاره کرد و گفت: افراد برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران به آدرس https://udrc.ir/ مراجعه و از این مشوق‌ها مطلع شوند.

دولتخواه با اشاره به اعطای تسهیلات برای نوسازی بافت‌های فرسوده، رقم این تسهیلات را در مرکز استان ۴۰۰ میلیون و در سایر شهر‌ها ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

وی افزود: سود این تسهیلات ۲۳ درصد و بازپرداخت آن نیز ۲۰ ساله است.

رییس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: برای انجام این نوسازی، تسهیلات ودیعه مسکن هم لحاظ شده تا مردم بدون اینکه دچار مشکل شوند بتوانند کار نوسازی واحد مسکونی خود را انجام دهند.

دولتخواه افزود: رقم تسهیلات ودیعه مسکن نیز در مرکز استان ۱۲۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌ها ۹۰ میلیون تومان است که سود این تسهیلات چهار درصد و بازپرداخت آن سه ساله است.

وی ابرازامیدواری کرد، با اجرای این بسته تشویقی و تسهیلاتی که برای نوسازی بافت‌های فرسوده در نظر گرفته شده، شاهد پویایی در نوسازی این بافت‌ها باشیم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.