هشدار زرد درباره ورود گرد و غبار به پایتخت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در خصوص ورود گرد و غبار از استان‌های همجوار به پایتخت هشدار داد.

حامد یزدی مهر  از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و خیزش گرد و غبار در پایتخت به ویژه نیمه جنوبی و ارتفاعات شمال شرقی استان خبر داد و اظهار داشت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعدازظهر امروز دوشنبه دهم تا روز پنجشنبه ۱۳ مهرماه شاهد این مخاطره خواهیم بود. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران به امکان انتقال گرد و غبار از استان‌های مجاور اشاره کرد و گفت: با خیزش گرد و غبار شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم بود، لذا به همه مردم مخصوصاً افراد دارای بیماری زمینه‌ای و تنفسی توصیه می‌شود از حضور در فضای باز خودداری کنند. 

یزدی مهر در ادامه در خصوص استحکام بخشی به ساختمان‌های نیمه کاره و تابلو‌های تبلیغاتی اشاره کرد و  افزود: در مواقع باد شدید احتمال سقوط اجسام از ارتفاعات وجود دارد لذا از همه افراد و ذینفعان می‌خواهیم نسبت به ایمنی موارد مطروحه اقدامات لازم را انجام دهند از پارک خودرو و قرار گرفتن زیر درختان کهنسال بپرهیزند. 

وی در خصوص عملیات سمپاشی در مزارع نیز هشدار داد و گفت: به کشاورزان توصیه می‌شود عملیات سم و محلول پاشی را به زمانی که جو آرام است و وزش باد نداریم موکول کنند و از استحکام نهال‌های تازه کشت شده با نصب قیم اطمینان حاصل نمایند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.