برگزاری یادواره شهدای دانش آموز استان کرمانشاه

جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه به توان بالای موشکی و قدرت نظامی ایران اشاره کرد و گفت : امروز از نظر قدرت نظامی به جایی رسیده‌ایم که دشمن حتی توان نزدیک شدن به مرز‌های کشورمان را ندارد.

مسعود قنبری، جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه امروز (۱۰ مهر) در یادواره شهدای دانش آموز استان کرمانشاه -لاله‌های روشن- با اشاره به گذشت بیش از چهار دهه از عمر انقلاب و فراز و نشیب‌های بسیار در این دوران، گفت : پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، زمانی که ملت ما مانند همه انقلاب‌های تازه پا گرفته مشغول ساماندهی خود بودند، وارد جنگی ناخواسته شدیم.

وی افزود: این جنگ توسط صدام و با حمایت مستکبرینی شکل گرفت که تا پیش از انقلاب منافع و مستشاران زیادی در ایران داشتند و منابع ایران را به غارت برده بودند، اما منافع آن‌ها با وقوع انقلاب از بین رفته بود، لذا با تدارک این جنگ به دنبال احیاء منافع و منابع از دست رفته خود بودند.

جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) تصریح کرد: جنگ تحمیلی عراق علیه ملت ایران در ۳۱ شهریور آغاز شد، زمانی که برخی فرماندهان ارتش ما فرار کرده بودند و نیروی مسلح منسجمی نداشتیم، بنابراین دشمن با آگاهی از این شرایط طوری برنامه ریزی کرده بود تا ظرف یک هفته در تهران باشد.

وی اضافه کرد: هرچند جنگ تحمیلی حدود هشت سال طول کشید، اما از حدود یک سال قبل از آن دشمن تحرکاتی را در مرز‌های کرمانشاه آغاز کرده بود و یک سال بعد از جنگ هم این تحرکات ادامه داشت، لذا می‌توان گفت که مردم کرمانشاه به جای هشت سال، ۱۰ سال را درگیر جنگ بودند.

قنبری تاکید کرد: در این جنگ بیش از ۴۰ کشور صدام را حمایت می‌کردند، این درحالی بود که ملت ایران تنها در مقابل همه این کشور‌ها ایستادند.

وی با بیان اینکه ایران در شروع جنگ تحمیلی حتی برای تامین ساده‌ترین سلاح‌ها هم مشکل داشت، عنوان کرد: جنگ تحمیلی باعث شد تا جوانان ما به خود بیایند و برای دفاع از کشورمان تلاش کنند و امروز به جایی رسیده ایم که از نظر نظامی در دنیا حرف زیادی برای گفتن داریم و جزو هشت کشور برتر هم در تولید و هم صادرات تجهیزات نظامی هستیم و این به همت جوانان غیرتمند ایران اسلامی اتفاق افتاده است.

جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه افزود: در طول دوران دفاع مقدس، ۱۶۳ عملیات کوچک و بزرگ برای دفاع از این آب و خاک انجام شد و عراق هم طی این مدت ۲۴۱ مرتبه از سلاح‌های شیمیایی علیه مردم و رزمندگان کشورمان استفاده کرد. صدام حتی به مردم خودش هم رحم نکرد و مردم حلبچه را به دلیل حمایت از ایران با این سلاح به خاک و خون کشید.

وی تصریح کرد: به جنگ تحمیلی دفاع مقدس می‌گوییم چراکه در آن مردم ما با از خودگذشتگی فراوان در مقابل دشمن ایستادگی کردند

وی با بیان اینکه تنها در کرمانشاه ۱۰۴۷ زن شهیده داریم و کرمانشاه دومین استان کشور از نظر تعداد زنان شهیده است، خاطرنشان کرد: الگوی زنان شجاع و رزمنده "فرنگیس حیدرپور" بانوی گیلانغربی است که در زمان جنگ یکی از بعثی‌ها را کشت و یکی از آن‌ها را دستگیر کرد.

وی اظهار کرد: وقتی دشمنان ایستادگی مردم کشورمان را دیدند و فهمیدند با جنگ به جایی نمی‌رسند، توطئه‌های دیگری را علیه نظام ما ایجاد کردند.

جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) گفت: یکی از توطئه‌های کنونی دشمن تلاش برای بی هویت کردن جوانان است و در این راه از فضای مجازی وارد شده اند.

وی در رابطه با تمرکز دشمن روی جوانان عنوان کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس ۳۶ هزار شهید دانش آموز داشتیم و در سال‌های اخیر هم مدافعین حرم ما همه از نسل‌های سوم و چهارم انقلاب هستند، لذا دشمن تلاش می‌کند تا جوانان ما را از هویت خود دور کند، اما نمی‌داند که جوانان امروز ما همان جوانان سال ۵۷ با همان تفکرات و بینش هستند.

قنبری تاکید کرد: اگر دشمن در فضای مجازی هجمه‌های سنگینی را علیه ما و هشت سال دفاع مقدس انجام می‌دهد، تنها برای این است که افتخارات گذشته خود را فراموش کنیم.

وی با تاکید براینکه دشمن روی "جنگ شناختی" تمرکز زیادی کرده است، عنوان کرد: آن‌ها می‌خواهند جوانان ما حرف‌های آن‌ها را بشنوند و بدون اینکه به آن فکر کنند و یا مطالعه‌ای روی این حرف‌ها داشته باشند، همان حرف‌ها را در جامعه بیان کنند.

این مسئول متذکر شد: دشمنان درحالی رها شدگی فضای مجازی را در کشور ما می‌خواهند تا روی فکر و ذهن جوانان ما اثر بگذارند که در کشور‌های خودشان این محدودیت‌ها بصورت سختگیرانه‌ای اعمال می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) در ادامه تاکید کرد: یکی از نقاط دیگری که دشمن روی آن دست گذاشته، وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم است که هرچند قبول داریم بخشی از آن به دلیل سوء مدیریت‌ها است، اما خودشان سالهاست که ما را تحریم کرده اند و اجازه اینکه اقلام اساسی به دست مردم ما برسد را نمی‌دهند.

وی به پیشرفت‌های موشکی و افزایش قدرت نظامی کشورمان در طول دهه‌های اخیر اشاره کرد و افزود: امروز توان موشکی ما به جایی رسیده که دشمن حتی جرات نمی‌کند به مرز‌های ما نزدیک شود که این از برکت دفاع مقدس و جوانان غیرتمند این سرزمین است .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار