ورزشکاران آذربایجان‌غربی در هانگژو ۳ مدال کسب کردند

تاکنون ۶ ورزشکار از آذربایجان غربی در قالب سه تیم والیبال، شمشیربازی و قایقرانی جمهوری اسلامی ایران در مسابقات هانگژو به میدان رفته و ۳ مدال رنگارنگ کسب کرده اند.

بازی‌های آسیایی هانگژو چین به صورت غیررسمی از ۲۸ شهریور و به صورت رسمی از اول مهرماه جاری در این شهر جنوب شرقی چین آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

در این رقابت‌ها که حدود ۵۰۰ ورزشکار از ایران اسلامی حاضر شده اند، ۱۲ نفر شامل ۱۰ ورزشکار در قالب هشت تیم از آذربایجان غربی نیز حضور دارند که تاکنون سه تیم از کشورمان با حضور ورزشکارانی از این استان، نتایج خود را به دست آورده اند.

تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران که از سه ورزشکار شامل محمدرضا حضرت پور، میثم صالحی و محمدرضا ولیزاده را به عنوان بازیکن و امین علی اکبری را به عنوان آنالیزور از آذربایجان غربی در اختیار داشت، به مدال طلای این دوره از بازی‌های آسیایی رسید تا بازیکنان این استان نیز مدال زرین خود را بر گردن بیاویزند.

همچنین فاطمه مجلل به عنوان قایقران حاضر در این رقابت‌ها از آذربایجان غربی در قالب تیم چهارنفره روئینگ جمهوری اسلامی ایران، به مدال نقره رسید.

علاوه بر آن، تیم ملی شمشیربازی جمهوری اسلامی ایران در رقابت‌های سابر، با شکست مقابل چین به مدال برنز دست یافت تا علی پاکدامن از آذربایجان غربی به عنوان کاپیتان تیم نیز، مدال برنز را به گردن بیاویزد.

همچنین در روئینگ سنگین وزن ۲ نفره مردان، تیم ایران با حضور رضا قهرمانی در فینال رقابت‌ها به رتبه چهارم بسنده کرد تا تعداد مدال‌های ورزشکاران آذربایجان غربی افزایش نیابد.

هرچند در روز‌های آتی، تیم‌های ملی فوتبال و کبدی با حضور ورزشکاران ایرانی با حریفان رقابت دارند.

با دریافت این مدال ها، ورزشکاران اعزامی از آذربایجان غربی با یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز خوش درخشیده اند و تعداد مدال‌های دریافتی آن‌ها از ۱۴ کشور آسیایی از جمله عراق، افغانستان، عمان، پاکستان، ترکمنستان، اردن، مغولستان و حتی عربستان بیشتر است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.