افزایش ۲۵ درصدی تردد خودرو در محور‌های ارتباطی آذربایجان‌غربی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی از افزایش ۲۵ درصدی تردد خودرو در محور‌های ارتباطی استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.

پیمان آرامون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: در نیمه نخست امسال بیش از ۱۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو در محور‌های ارتباطی استان تردد کرده اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش ۲۵ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه محور‌های ارتباطی حوزه استحفاظی شهرستان ارومیه بیشترین تردد خودرو را داشته، افزود: خودرو‌های سواری و وانت بار با بیش از ۱۱۰ میلیون تردد بیشترین سهم تردد در محور‌های ارتباطی استان را از آن خود کردند و خودرو‌های سنگین با ۱۱ میلیون و ۳۰۰ تردد و اتوبوس با ۷۲۷ هزار تردد در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته اند.

آرامون با اشاره به اینکه متوسط تردد ساعتی ۲۷۶ خودرو در ساعت و زمان اوج تردد از ساعت ۲۰ الی ۲۱ گزارش شده، اضافه کرد: از مجموع ۱۷ میلیون و ۶۰۰ تردد خودرو در جاده‌های استان، ۸ میلیون و ۸۰۰ تردد در مبادی خروجی استان و ۸ میلیون و ۷۰۰ تردد در مبادی ورودی استان ثبت شده که این آمار هم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی اضافه کرد: با توجه به فعالیت ۲۴ ساعته سامانه ۱۴۱ در سطح استان به منظور طرح شکایات و اطلاع از وضعیت راه‌های استان، بیش از ۱۹۱ هزار تماس با این سامانه در نیمه اول سال برقرار شد که از این تعداد ۷ هزار و ۷۰۰ تماس به صورت مستقیم به کارشناسان اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان وصل شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.