وجود ۳۶ هزار شهید دانش آموز در کشور

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به وجود ۳۶ هزار شهید دانش آموز در کشور، گفت : از این تعداد ۸۲۰ شهید دانش آموز از استان کرمانشاه هستند.

سلمان محمدی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه امروز (۱۰ مهر) در مراسم یادواره شهدای دانش آموز کرمانشاه -لاله‌های روشن- با اشاره به همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس، گفت : باتوجه به اینکه در طول ایام دفاع مقدس دانش آموزان هم نقش مهمی را در جبهه‌های جنگ ایفا کردند، لذا در این ایام برنامه‌هایی در سطح مدارس برگزار می‌شود.

وی افزود: یکی از مهمترین این برنامه ها، طرح ملی لاله‌های روشن است که در آن یاد ۳۶ شهید دانش آموز در ۳۶ هزار مدرسه سراسر کشور گرامی داشته می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا، این طرح ملی در کرمانشاه در دبیرستان دخترانه حضرت معصومه (س) در حال برگزاری است.

 این مسئول تعداد شهدای دانش اموز استان کرمانشاه را ۸۲۰ شهید اعلام کرد.

وی بهترین گرامیداشت برای شهدا را شنیدن و عمل به پیام آن‌ها عنوان کرد و گفت: پیام شهدا همان ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار است که در نهایت منجربه پیروزی خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه خاطرنشان کرد: دانش آموزان امروز ما می‌توانند با عمل به پیام شهدا، آینده‌ای حیات بخش و امیدآفرین را برای کشورمان رقم بزنند.

در این مراسم از پوستر معرفی دو شهید شاخص دانش آموزی استان کرمانشاه رونمایی شد.

شهید عباس روندی به عنوان شهید شاخص بسیج دانش آموزی استان و شهید حمیدرضا محمدی به عنوان شهید شاخص بسیج دانش آموزی استان در سال ۱۴۰۲ معرفی شدند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار