تحویل مصالح ساختمانی در بورس باید کوتاه‌مدت باشد

رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه‌های فولادی ایران گفت: باید عرضه مصالح ساختمانی از جمله فولاد در بورس کوتاه‌مدت باشد.

حامد ضیایی، رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه‌های فولادی ایران در نشست تخصصی مدیریت زنجیره تامین مصالح از معدن تا ساخت گفت: عرضه اقلام ساخت مسکن مانند فولاد در بورس قدمت ندارد و باعث افزایش قیمت آن شده است.

به گفته رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه‌های فولادی ایران هیأت مدیره بورس یک شرکت خصوصی و اکثرا تولیدکنندگان فولاد هستند که این موضوع را سلیقه‌ای می‌کند.

او می‌گوید: از طرف دیگر در بورس زمان تحویل طولانی است و به قراردادهای ساخت سازندگان مسکن لطمه می‌زند. در این میان قیمت پایه که توسط فولادساز اعلام می‌شود می‌تواند بالا برود چون تصمیم‌گیری با خود آنهاست. اگر فولاد با قیمت پایه عرضه شود، به سازندگان مسکن کمک می‌شود. همچنین سازوکار و هیئت مدیره بورس کالا که سهامدار مشخص دارد باید تغییر کند. 

رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه‌های فولادی ایران تأکید کرد: بورس سلیقه‌ای است و زمان‌بندی مشخص ندارد که بایستی اصلاح شود. همچنین اگر همه در تصمیم‌گیری بورس دخیل باشند قابل اتکاست. در قانون جهش نهضت مسکن، هدف اصلی کاهش قیمت است که با وجود بورس محقق نمی‌شود.

وی در خاتمه اعلام آمادگی کرد که تجربیات خود را برای ساخت نهضت ملی مسکن در اختیار متولیان قرار می‌دهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار