اهتمام پلیس برای برخورد با معضلات اجتماعی و مجرمان در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از اهتمام پلیس برای برخورد با معضلات اجتماعی و مجرمان در کرمانشاه خبر داد و گفت : امروز مهمترین مطالبه مردم نیز برخورد با افرادی است که فضای جامعه را با ناامنی مواجه می‌کنند.

مهدی حاجیان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در دیدار با دادستان جدید کرمانشاه، گفت : آنچه امروز عموم شهروندان از نهاد‌های حاکمیتی انتظار دارند، ایجاد فضایی امن در جامعه و مقابله جدی و قاطعانه با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی است.

وی با بیان اینکه نبض کرمانشاه تند می‌زند و این استان درگیر برخی آسیب‌های اجتماعی است، گفت: وجود ۴۰۰ هزار حاشیه نشین در شهر کرمانشاه یکی از موضوعاتی است که این آسیب‌ها را تشدید و باعث ایجاد مشکلات اجتماعی می‌شود.

 حاجیان با تاکید بر اینکه پلیس همواره خود را مکلف به انجام وظایفش دانسته، خاطرنشان کرد: در عین حال انتظار می‌رود دیگر دستگاه‌های مسئول نیز از اقدامات امنیت آفرین پلیس حمایت کرده و تا حصول نتیجه کار را دنبال کنند.

رئیس پلیس استان کرمانشاه افزود: به عنوان نمونه چندی قبل طرح جمع آوری ضایعاتی‌های غیرمجاز در کرمانشاه اجرا و مقرر شد دیگر دستگاه‌های مسئول، محلی را برای فعالیت این افراد طراحی کنند، اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

وی بخش دیگری از برنامه‌های پلیس را مربوط به برخورد با اراذل و اوباش، عاملان تیراندازی و خرده فروشان و مصرف کنندگان مواد مخدر عنوان کرد وگفت: اقدام این افراد تاثیر بسیار بدی بر روحیه مردم و امنیت شهر و استان ما می‌گذارد و اگر قاطعانه با آن‌ها برخورد نشود، در آینده شرایط سخت‌تر خواهد شد.

حاجیان تصریح کرد: برخورد قاطعانه با جرائم سرقت، خرید و فروش مواد مخدر و اراذل و اوباش از جمله برنامه‌های اولویت دار پلیس کرمانشاه است، اما انتظار می‌رود دستگاه قضائی نیز در این حوزه همراه و کمک حال همکاران ما باشد و قاطعانه از آن‌ها در برنامه‌ها و ماموریت‌ها حمایت کند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه خوشبختانه تعامل و همراهی پلیس و دستگاه قضایی هم اکنون در عالیترین سطح خود قرار دارد، گفت: همین تعامل و هم افزایی عرصه را برمجرمان تنگ‌تر از گذشته کرده است.

وی یادآوری کرد: پلیس آماده هرگونه تعامل و همکاری با دستگاه قضائی است و امیدواریم از این پس هم همکاران دستگاه قضائی به صورت جدی‌تر از برنامه‌های امنیت محور انتظامی حمایت و دفاع کنند تا شاهد ارتقاء محسوس امنیت در استان باشیم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار