گستردگی فعالیت‌های حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی پروژه خوابگاه ۴۰۰ نفره این دانشگاه گفت : این پروژه سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

محمدرضا غلامی معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در نشست خبری امروز (۱۰ مهر) با اشاره به گستردگی فعالیت‌های حوزه فرهنگی و دانشجویی گفت : در دانشگاه علوم پزشکی ۱۸ هزار کارمند، ۵۵۰ عضو هیات علمی و شش هزار دانشجو داریم که به آن‌ها خدمات رسانی می‌کنیم و همین تعداد بالای مخاطبان موجب گستردگی فعالیت‌های حوزه فرهنگی و دانشجویی شده است.

وی از تشکیل شورای فرهنگی در تمام مراکز بهداشتی و درمانی استان خبر داد و افزود: در تلاش هستیم با تشکیل این شورا یک شبکه فرهنگی در تمامی مراکز درمانی و بهداشتی ایجاد کرده و از این طریق برنامه‌های خود را برای آن‌ها اجرا کنیم.

غلامی گفت: در کنار جامعه گسترده مخاطبان در دانشگاه، مراجعات بسیار مردمی را هم به مراکز بهداشتی و درمانی داریم که در تلاشیم برنامه‌های فرهنگی را هم برای آن‌ها داشته باشیم.

وی افزود: بطور مثال روزانه حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار تردد در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه داریم که این تعداد بستر خوبی برای انجام کار‌های فرهنگی در سطح جامعه محسوب می‌شود و در تلاش هستیم از این بستر و فرصت به طرق مختلف برای انجام اقدامات فرهنگی استفاده کنیم.

وی به برخی اقدامات حوزه فرهنگی و دانشجویی اشاره کرد و افزود: عمده خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قدمت زیادی دارند و قدیمی‌ترین خوابگاه ما که خوابگاه طالقانی است سال ۱۳۳۵ تاسیس شده و جدیدترین آن‌ها سال ۱۳۹۰ به بهره برداری رسیده است.

به گفته معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حال حاضر بیش از ۱۷۵۰ دانشجو در خوابگاه‌های این دانشگاه اسکان دارند.

وی به هزینه بالای نگهداری و تعمیر این خوابگاه‌های قدیمی اشاره و تصریح کرد: در همین شش ماهه امسال بیش از ۵.۷ میلیارد تومان صرف تعمیر و تجهیز خوابگاه‌های دانشگاه شده است.

وی از ساخت خوابگاه ۴۰۰ نفره جدید دانشگاه خبر داد و افزود: ساخت این خوابگاه از سال ۱۳۹۷ شروع شده و هم اکنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

به گفته معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تاکنون برای ساخت این خوابگاه بیش از ۷۵ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

وی افزود: این اعتبارات از محل منابع دانشگاه، سفر ریاست جمهوری و ... تامین شده و در حال حاضر هم پیگیر تامین منابع هستیم تا هرچه سریعتر این پروژه افتتاح و به بهره برداری برسد.

غلامی با اشاره به فعال بودن این پروژه گفت: کار‌های طبق برنامه زمانبندی در حال انجام است و سال آینده این خوابگاه به بهره برداری می‌رسد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پرداخت تسهیلات را هم خدمت دیگر این معاونت برای دانشجویان عنوان و تصریح کرد: در حال حاضر ۱۸ نوع وام از جمله وام ضروری، وام ازدواج، وام تولد فرزند، وام ودیعه مسکن، وام تحصیلی و ... به دانشجویان دانشگاه پرداخت می‌شود.

وی افزود: تنها در شش ماهه امسال بیش از ۱۳ میلیارد و ۳۷۳ میلیون تومان تسهیلات به دانشجویان پرداخت شده است.

وی به حوزه تغذیه دانشجویان هم اشاره و تصریح کرد: تلاش کرده ایم تا در کنار ایجاد یک تغذیه سالم در وعده‌های غذایی دانشجویان تنوع لازم را هم برای وعده‌های غذایی آن‌ها اعمال کنیم.

غلامی گفت: در حال حاضر وعده صبحانه بصورت چهار منویی، ناهار دو منویی و شام سه منویی برای دانشجویان عرضه می‌شود.

وی به برخی اقدامات در حوزه ورزشی دانشجویان هم اشاره و تصریح کرد: هم اکنون دو سالن ورزشی و چندین زمین ورزشی برای استفاده دانشجویان دانشگاه فعال است.

غلامی گفت: امسال ۲.۲ میلیارد تومان تجهیزات ورزشی برای مجموعه‌های ورزشی دانشگاه خریداری شده و مقداری از این مبلغ هم صرف تعمیر سالن‌های ورزشی شده است.

وی به برخی اقدامات حوزه فرهنگی هم اشاره و با اشاره به برگزاری اردو‌های جهادی گفت: امسال ۱۷۰۰ نیروی جهادگر شامل پزشک و دانشجو در این اردو‌ها شرکت کردند.

وی افزود: این تعداد جهادگر در حوزه پزشکی به سه هزار نفر و در حوزه دندانپزشکی به بیش از هزار نفر در مناطق محروم استان خدمات رسانی داشته اند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار