سالمندان نور چشمی‌های کشور هستند

مدیر کل بهزیستی استان یزد گفت: حدود ۱۰ درصد جمعیت استان یزد سالمند هستند و یکی از وظایف قانونی بهزیستی حمایت از سالمندان است.

رضا ابهت مدیر کل بهزیستی استان یزد گفت: ارائه خدمات سازمان بهزیستی به سالمندان در گروه‌های مختلفی انجام می‌شود از جمله مراکز شبانه روزی سالمندان که در چند تا از شهرستان‌های یزد وجود دارد و در حال انجام وظیفه هستند.

او افزود: یکی دیگر از گروه‌هایی که بهزیستی برای سالمندان در نظر گرفته مراکز روزانه‌ای است که در سطح استان ۱۸ مرکز روزانه با ظرفیتی نزدیک به ۷۸۰ نفر وجود دارد.

مدیرکل بهزیستی استان یزد اظهار داشت: مراقبت از سالمند گروهی دیگر از بهزیستی است که برای سالمندان با شرایط خاص مراقبتی، فعالیت می‌کنند.

رضا ابهت ادامه داد: گروهی دیگر از اعضای بهزیستی از طریق گروه‌های پزشکی با حضور در منزل سالمندان در حال ارائه خدمات هستند.

او از قرار‌داد امضا شده‌ای خبر داد و گفت: سازمان بهزیستی قراردادی را با یکی از شرکت‌های دانش بنیان امضا کرده است تا خدمات علمی و به روز برای شرایط سالمندان ارائه شود.

مدیر کل بهزیستی استان یزد خاطر نشان کرد: دولت و سازمان بهزیستی باید بداند سالمندان نیاز به توجه، احترام، نیاز به رفع مشکلات جسمانی و اقتصادی دارند تا بتوانند این نور چشمی‌های کشور در رفاه و آسایش زندگی کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.