السیسی رسما نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر شد

رئیس جمهور فعلی مصر اعلام کرد: بار دیگر دعوت مردم برای ورود به عرصه انتخابات را می‌پذیرم.

عبدالفتاح السیسی، ژنرال پیشین ارتش مصر و رئیس جمهور فعلی این کشور امروز (دوشنبه) به طور رسمی ورود خود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری مصر را اعلام کرد. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، السیسی امروز اعلام کرد قصد دارد برای سومین بار در انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در ماه دسامبر برگزار شود شرکت کند. 

با این حال، احزاب مخالف دولت شکایت دارند که افرادی که تلاش می‌کنند از دیگر نامزد‌ها حمایت خود را ثبت کنند با موانعی روبه رو هستند. 

السیسی در سخنرانی پایانی یک رویداد سه روزه که سیاست‌های تحت حکومت او را در پایتخت جدیدی که قرار است در بیابانی بیرون از قاهره بنا شود، برگزار شد گفت: من همانطور که پیش‌تر به ندای مردم مصر پاسخ دادم، امروز بار دیگر دعوت آن‌ها برای ورود به عرصه انتخابات را می‌پذیرم. ما در آستانه جمهوری جدید خود هستیم که به دنبال تکمیل فرآیند بقای دولت و بازسازی آن بر اساس مدرنیته و دموکراسی است. 

السیسی از سال ۲۰۱۴ رئیس جمهور مصر است و انتظار می‌رفت پس از اصلاحات انجام شده در قانون اساسی در چهار سال پیش که به وی اجازه می‌دهد تا سال ۲۰۳۰ در سمت خود باقی بماند، بار دیگر نامزد شده و سومین دوره ریاست جمهوری خود را در مصر بگذراند. طی هفته‌های اخیر حامیان السیسی در سطح قاهره اقدام به برافراشتن تابلو‌ها و بیلبورد‌های تبلیغاتی به منظور دعوت از وی برای ورود به انتخابات کرده بودند. 

با این حال، احزاب مخالف می‌گویند شهروندان مصری نمی‌توانند حمایت خود را از سایر نامزد‌ها در سامانه ثبت نمایند. بر اساس قانون اساسی مصر هر نامزد باید دستکم ۲۵ هزار امضای مردمی و یا رای موافق ۲۰ نماینده پارلمان را برای ورود به عرصه انتخابات داشته باشد. السیسی تاکنون در انتخابات‌های سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ توانسته است بیش از ۹۷ درصد آرای مردم را کسب کند!

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار