خانواده‌ها در انتظار تولیدات هنرمندان عرصه سینما هستند

معاون نظارت و ارشیابی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خانواده‌ها در انتظار تولیدات هنرمندان عرصه سینما هستند و باید با این تولیدات، در سطح جامعه ایجاد امیدواری کرد.

حبیب ایل بیگی در مراسم اختتامیه جشن مهر سینمای استان فارس گفت: سازمان سینمایی دولت سیزدهم تلاش خود برای حضور در استان‌ها را به صورت جدی دنبال می‌کند.

او یادآور شد: سینمای ایران پس از انقلاب اسلامی در سراسر کشور رشد و ترقی کرده و زمینه برای فعالیت و درخشش هنرمندان فراهم شده است و اکنون مهم‌ترین فیلمسازان کشور از شهرستان‌ها، دفاتر انجمن سینما جوانان و دانشکده‌های هنر استان‌ها برخاسته و توانسته‌اند افتخارات خوبی را برای سینمای ایران رقم بزنند.

ایل بیگی ادامه داد: سرمایه‌گذاری در سینمای استان‌ها بسیار جواب داده چرا که ایران کشور سینماخیزی است، اما نیازمند تقویت زیرساخت‌ها و تامین نیاز سینماگران در استان‌ها هستیم.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره‌های سینمایی تنها به بازیگران، کارگردان‌ها و فیلمنامه‌نویس‌ها توجه دارد، اما جشن مهر سینمایی، تجلیل و تقدیر از کسانی که در دیگر بخش‌های سینما فعال هستند و هیچگاه دیده نشده‌اند در دستورکار خود قرار داده است.

او اساتید سینما، بخش خصوصی فعال در صنعت سینما و مراکز و مسئولانی که توجه ویژه‌ای به هنر هفتم دارند را از کسانی دانست که باید مورد قدردانی و تجلیل قرار گیرند.

ایل بیگی اجرای پروژه‌های زیرساختی سینمایی در فارس را لازم و بسیار خوشحال کننده خواند و گفت: با این حال مهم‌تر از آن، تولید محتوای هویت مدار، خانواده محور، امیدوار کننده است.

معاون نظارت و ارشیابی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: خانواده‌ها در انتظار تولیدات هنرمندان عرصه سینما هستند و باید با این تولیدات، در سطح جامعه ایجاد امیدواری کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در ادامه این آیین اختتامیه گفت: نام شیراز برازنده یک جشنواره سینمایی است و جای خالی چنین رویدادی احساس می‌شود.

حمیدرضا قانعی از معاون سازمان سینمایی خواست تا این خواسته را به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی منتقل کنند تا مورد برنامه ریزی قرار گیرد چرا که مرکز فارس از ظرفیت‌های مزیتی بالایی در این زمینه برخوردار است. در استان فارس هرچه که در عرصه سینما هزینه شود در واقع سرمایه گذاری است.

او درباره رویداد مهر سینمایی گفت: مهر سینمایی ایران کمک کرده تا همه تقدیر و تشکر‌ها به تهران ختم نشود و امید است که سال به سال به کیفیت و محتوای آن افزوده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رونق رویداد‌های سینمایی و پاتوق‌های فیلم در شیراز، گفت: در یکسال گذشته ۶۰ اثر با موضوع حادثه تروریستی و شهدای حرم مطهر شاهچراغ (ع) تولید شده و آماده‌ایم تا در آبان ماه سوگواره‌ای نیز در این زمینه برپا کنیم.

در پایان این رویداد از ۱۰ فعال عرصه سینما در فارس و همچنین برگزیدگان مسابقه رایانه‌ای یک میلیون نفری فیفا، تجلیل و قدردانی شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار