بازی‌های آسیایی هانگژو؛

شیرجه‌رو ایران در بازی‌های آسیایی چهاردهم شد

نماینده شیرجه ایران در دور مقدماتی تخته سه متر بازی‌های آسیایی چهاردهم شد.

 در دهمین روز بازی‌های آسیایی هانگژو، سیدمحمد مقدسی، نماینده شیرجه ایران، در تخته سه متر انفرادی به آب زد. مقدسی در پایان راند ششم امتیاز ۲۶۲.۸۵ را ثبت کرد و بین ۱۷ شیرجه‌رو در جایگاه چهاردهم قرار گرفت.

گفتنی است که مسابقات شیرجه ۱ متر انفرادی بازی‌های آسیایی  از ساعت ۱۹ روز گذشته به وقت هانگژو آغاز شد و سید محمد مقدسی نماینده کشورمان با ۱۳ ورزشکار به رقابت پرداخت که در پایان با امتیاز مجموع ۲۳۰/۸۰ در جایگاه یازدهم قرار گرفت.

مقدسی در دور اول با ۴۹ امتیاز در رتبه نهم قرار گرفت و شیرجه روهای چینی و کره ای بین خود و دیگر شرکت کنندگان فاصله امتیازی انداختند.
در دور دوم شیرجه روی ایرانی عملکرد بهتری داشت و امتیاز ۵۲ را کسب کرد تا جمع امتیازاتش تا این دور به ۱۰۱ برسد و از جایگاه نهم به رتبه ششم برسد.

در سومین دور مقدسی با کسب ۴۲ امتیاز جمع امتیازات خود را به به ۱۴۳ رساند و در جایگاه هفتم قرار گرفت.

اما نماینده کشورمان در دور چهارم به شکل عجیبی از روی تخته به سمت راست خود پرتاب شد و این حرکت عجیب و خطای  وی سبب شد تا امتیازی نگیرد و به رده سیزدهم سقوط کند.

در این دور شیرجه روی چینی با حرکتی تماشایی فاصله اش از نماینده کره و همچنین هموطن خود را بیشتر و مدال طلا را در نزدیکی گردن خود دید.

مقدسی در شیرجه پنجم خود توانست ۴۹ امتیاز کسب کند و جمع امتیازاتش را به ۱۹۲ برساند و با دو پله صعود در رده یازدهم قرار بگیرد.

ورزشکار کشورمان در دور پایانی امتیاز ۳۷ را گرفت تا با مجموع ۲۳۰/۸۰ امتیاز و رتبه به کار خود پایان دهد.

در پایان این رقابت وانگ ژان گوان از چین به مدال طلا رسید و هموطن وی پنگ ژیانگ فنگ نیز نقره ای شد و  ووهورام از کره برنز گرفت شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار