اصول دکوراسیون آرامش‌بخش برای یک آپارتمان کوچک

فضای داخلی یک خانه یا آپارتمان می‌تواند تاثیر مستقیمی بر آرامش روح و روان افراد داشته باشد.

 حتی اگر آپارتمان کوچک شما تنگ به نظر برسد، دلیلی وجود ندارد که اجازه دهید این مساله بر شیوه دکوراسیون اتاق نشیمن شما تاثیر بگذارد. به گزارش هوم بی ان سی، خانه‌های کوچک یا آپارتمان‌های جمع و جوری وجود دارند که آدم در اتاق نشیمن‌شان احساس آرامش، راحتی و دلباز بودن می‌کند. بنابراین شما نیز می‌توانید اتاق نشیمنی که احساس راحتی و آرامش‌بخشی به شما می‌دهد، داشته باشید.

در این مطلب تلاش شده با ارائه ایده‌های صرفه جویانه در فضا، به نکاتی درباره دکوراسیون اتاق نشیمن آپارتمان‌های کوچک اشاره شود.

 

 

جدا کردن نشیمن از اتاق خواب 

جدا کردن نشیمن از اتاق خواب 

برخی آپارتمان‌ها فضای کوچک و استودیو مانندی دارند و عمدتا متشکل از یک یا دو اتاق هستند که تمام چیدمان منزل ناگزیر باید در این فضا انجام گیرد. یک قفسه کتاب بزرگ و مناسب می تواند به عنوان نوعی دیوار یا پارتیشن موقت عمل کند تا فضای زندگی شما را از فضای خواب جدا کند. فرش در اتاق نشیمن نیز جلوه بیشتری به آن می‌دهد.

نقش رنگ در بزرگ کردن نشیمن

نقش رنگ در بزرگ کردن نشیمن

رنگی که در اتاق نشیمن خوداستفاده می‌کنید نیز در ایجاد یک فضای آرامش‌بخش و وسعت بخشیدن به این اتاق نقش دارد. اگر از رنگ سفید روی دیوارها استفاده کنید و کاناپه، فرش و کفپوش را نیز با رنگ زمینه سفید یا کرم انتخاب کنید به اتاق نشیمن‌تان نور و فضای بیشتری می‌بخشد. ترکیب سطوح دنج اتاق با رنگ  قهوه‌ای نیز کمی به اتاق نشیمن بعد می بخشد. آثار هنری بزرگ هم ظاهر نشیمن را کامل می‌کند.


بیشتربخوانید


بوم ساده برای افزودن رنگ

بوم ساده برای افزودن رنگ

برای به حداکثر رساندن فضای کوچک زندگی خود مجبور نیستید رنگ را قربانی کنید. ترفند این است که از رنگ‌ها در پس زمینه‌ای روشن و خنثی استفاده کنید. دیوارها، کاناپه، قالیچه و حتی میز قهوه، یک بوم ساده ارائه می کنند که می توانید الگوها و رنگ‌هایی را به شکل بالش، آثار هنری و یادگاری به آن اضافه کنید.

مبلی در کنج برای استراحت

مبلی در کنج برای استراحت

آیا عاشق استراحت هستید؟ مبلی یا کاناپه‌ای ال مانند را در نظر بگیرید. یک مبل ال مانند در گوشه اتاق فضای حداکثری را برای صندلی و میز وسط ایجاد می‌کند. بالش‌ها، فرش و میز قهوه بامبوی طلایی ساده، بافت خاص و زیبایی  را به اتاق اضافه می‌کند. از آن پرده‌های توری مانند که از کف اتاق تا سقف پنجره‌ها را می‌پوشاند نیز غافل نشوید. این یک استراتژی آزمایش شده و واقعی برای ایجاد نور و فضا در اتاق شما است.

آئینه برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای اتاق

آئینه برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای اتاق

تزئین و دکوراسیون اتاق‌هایی که ازنظر فضا طرح عجیبی دارند می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد، در این مورد نیاز نیست در چارچوب قاعده خاصی فکر کنید چه کسی گفته که همه صندلی‌های شما باید در یک مکان باشد؟ هر بخش اتاق را با یک فرش تعریف کنید و یک گوشه کوچک منحصر به فرد در هر بخش از اتاق ایجاد کنید. آینه‌هایی مانند آینه عتیقه قاب شده در اتاق نصب کنید، این آئینه‌ها یک توهم بصری از بزرگتر بودن اتاق نسبت به آنچه هست ایجاد می‌کند.

آباژور؛ گزینه‌ای مناسب برای روشنایی خانه

آباژور؛ گزینه‌ای مناسب برای روشنایی خانه

گاهی اوقات نور از بالا سایه‌های تیره‌ای در گوشه‌های اتاق ایجاد می‌کند که باعث کوچک‌تر شدن آن می‌شود. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که اتاق نشیمن شما نور طبیعی زیادی نداشته باشد. برای روشنایی اتاق از آباژور یا یک چراغ رومیزی استفاده کنید تا درخششی ملایم به گوشه‌های تاریک اتاق خود اضافه کنید و کل فضا نورانی شود.

جایگزینی گیاهان با نقاشی‌های هنری

جایگزینی گیاهان با نقاشی‌های هنری

اگر از نظر مالی نمی‌توانید آثار هنری اصلی را بخرید،  در عوض گیاهان می‌توانند تزئین مناسبی برای اتاق نشیمن شما باشند. این فضای نشیمن جذاب ثابت می کند که می توانید گیاهان را جایگزین هنر کنید. فضای سبز به ویژه با کفپوش‌های چوبی زیبا خوب می‌شود. ترکیبی از گیاهان کف، گیاهان گلدانی در قفسه های شناور و حتی مجموعه‌ای از گیاهان یا ساکولنت‌ها(ساکولنت‌ها از دسته گیاهان گوشتی هستند. گیاهان ساکولنت بسیار سازگارند و تحمل بالایی در برابر کم آبی و دمای بالا دارند) را در یک گلدان آویزان روی دیوار امتحان کنید.

پایه تلویزیون خاص

پایه تلویزیون خاص

از ذره ذره  فضای اتاق نشیمن استفاده کنید تا کاربردی و جذاب شود. فضای کوچک انتهایی مبل «لب پنجره» جای مناسبی برای افزودن کاناپه یک میز کوچک و یک عسلی زیر آن است. یک فضای قفسه بندی شده نیز گزینه مناسبی برای استفاده به عنوان پایه تلویزیون است. این قفسه چوبی یا فلزی که شبیه یک کتابخانه کوتاه است، فضای زیادی از اتاق را اشغال نمی‌کند.  

منبع: همشهری

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار