آزادی ۱۷ زندانی جرایم غیر عمد به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص)

پرونده ۱۷ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد در جلسه هیئت امنای ستاد دیه استان قم بررسی و مصوب شد؛ بدهی این افراد پرداخت و زمینه آزادیشان فراهم گردد.

در جلسه هیئت امنا ستاد دیه استان که در سالن جلسات دادگستری با حضور حجت الاسلام والمسلمین مظفری رییس کل دادگستری، مدیرکل زندانها، مدیرکل کمیته امداد و سایر اعضا هیئت امنا برگزار شد؛ پس از بررسی پرونده ۱۷ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد مصوب شد به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص)، با کمک ستاد دیه و اداره اوقاف شهرستان قم بدهی این افراد پرداخت و زمینه آزادی ایشان فراهم شود.

رئیس کل دادگستری با بیان اینکه بدهی این افراد بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده گفت: مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان توسط اداره اوقاف و از محل موقوفات شیخان قم، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از محل منابع ستاد دیه استان و الباقی از طریق گذشت شکات، پذیرش اعسار و آورده خانواده مددجویان فراهم گردیده است.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری در ادامه افزود: از ابتدای امسال تا کنون زمینه آزادی ۱۲۷ نفر از زندانیان غیرعمد توسط این ستاد فراهم گردیده که تعداد ۱۲۲ نفر آقا و ۵ نفر نیز خانم بوده‌اند.

رئیس کل دادگستری  بدهی این افراد را ۴۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد وگفت: با تلاش و پیگیری‌ها ستاد دیه، حدودا ۸۰ درصد این مبلغ از طریق گذشت شکات، آورده خانواده مددجویان و پذیرش اعسار تامین و الباقی از طریق کمک خیرین و تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت گردیده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار