ملی پوش سابر کشورمان:

از عملکردم در بازی های آسیایی راضی هستم/ مسئولان ورزش توجهی به شمشیربازی نمی کنند

محمدرهبری ملی پوش سابر کشورمان درباره کسب مدال برنز در بازی‌های آسیایی هانگژو توضیحاتی را بیان کرد.

محمد رهبری ملی پوش سابر کشورمان  در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، درباره عملکرد خود در بازی‌های آسیایی اظهار کرد: خدا را شکر در بخش انفرادی مسابقات خوبی به نمایش گذاشتم به طوری که از ۹ دیداری که روی پیست رفتم تنها در یک مسابقه طعم شکست را چشیدم و در سایر دیدار‌ها با پیروزی زمین را ترک کردم و همین اتفاق منجر شد مدال برنزم قطعی شود. متاسفانه در بازی نیمه نهایی به سد محکم حریف کره‌ای برخورد کردم که در کارنامه اش مدال المپیک و قهرمانی جهان دیده می‌شد.

او افزود: در مقابل حریف کره‌ای ام دیدار خوبی به نمایش گذاشتم و در امتیازات با او بسیار نزدیک پیش می‌رفتم هر چند تجربه بیشترش به او کمک کرد تا من را شکست دهد.

دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی با اشاره به اینکه از عملکرد خودش رضایت دارد، گفت: حقیقت امر این است از عملکردم بسیار راضی هستم، زیرا توانستم در بخش انفرادی به نخستین مدال خودم برسم. پیش‌تر در ۲ دوره گذشته در بخش تیمی به مدال رسیده بودیم و در این دوره نیز خداراشکر در بخش انفرادی و تیمی صاحب مدال شدم تا از این منظر تعداد مدال هایم در بازی‌های آسیایی به عدد چهار برسد. در بخش انفرادی نخستین هدف و برنامه ریزی ام رسیدن به مدال بود که به آن رسیدم هر چند که تمام تلاشم کسب مدال مرغوب تری بود که نشد به آن دست پیدا کنم.

رهبری درباره نتیجه ایران در بخش تیمی و کسب مدال برنز در بازی‌های آسیایی هانگژو  گفت: نتیجه خوبی در بازی با هنگ‌کنگ گرفتیم و ورود فرزاد باهر ارسباران کمک کرد تا بازی که با اختلاف پنج امتیاز عقب بودیم را پیشی بگیریم. پس از آن هم هم علی پاکدامن و هم من تلاش کردیم تا اجازه نزدیک شدن تیم حریف را ندهیم تا برنده از زمین خارج شویم و مدال خودمان را قطعی کنیم. در بخش تیمی رنکینگ انفرادی ما محسوب شد و چه بسا اگر مدال من نبود ممکن بود به قرعه سخت تری نسبت به هنگ کنگ نصیب ما شود.   اگر من به مدال نمی‌رسیدم در آن صورت باید با کره جنوبی یا چین در مرحله یک چهارم نهایی برخورد کنیم، اما خوشبختانه مدالی که گرفتم از هر لحاظی به نفع ما شد.

او درباره درخواست خود از مسئولان ورزش کشور در سال پیش از المپیک تصریح کرد: همه می‌دانند شمشیربازی یک رشته مدال آوری است چرا که در تمام مسابقات نشان دادیم، می‌توانیم به مدال برسیم و برای همین هم انتظارات از این رشته نسبت به گذشته خیلی بیشتر شده است. نتایجی که در این مدت گرفته ایم همه را متعجب کرده و از همین رو هر چقدر بیشتر سرمایه گذاری شود جامعه آماری خوبی نیز در بحث مدال در میادین مهم برون مرزی مشاهده خواهیم کرد.

ملی پوش سابر با اشاره به هدف اصلی خود برای درخشش در جام جهانی الجزایر عنوان کرد: هدف اصلی ما این است در ابتدا سهمیه خودمان را برای حضور در پاریس قطعی کنیم تا پس از آن خودمان را برای مدال آوری در المپیک آماده کنیم. اکنون از سه مسابقه گذشته در راه المپیکی شدن توانستیم با لطف خدا و تلاش خود بچه‌ها به نتایج خوبی برسیم. به همین دلیل هم مسیرمان هموارتر از قبل شده و فقط باید در همین سطح خودمان را نگه داریم تا بتوانیم سهمیه را صددرصد کنیم.

او در پایان با اشاره به اینکه در مسابقات هیچ کدام از مسئولان در سالن شمشیربازی حضور نداشتند، گفت: چیزی که نشان می‌دهد اینکه مسئولان نسبت به ورزش شمشیربازی بی توجه هستند و آن چنان که باید شاید ما را تحویل نمی‌گیرند. متاسفانه در همین بازی‌های آسیایی هیچ کدام از مسئولان ورزش کشور در سالن حضور نداشتند تا به ما انگیزه بدهند. خیلی ناراحت کننده است که زحمات ما توسط مسئولان نادیده گرفته شود و برای همین هم تنها می‌خواهیم به اندازه مدال‌هایی که می‌گیریم ما را ببینند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار