شناساندن چهره ملی و مذهبی گیلان در اجلاس پیرغلامان حسینی

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: تبیین جایگاه هویتی گیلان هدف مهم اجلاس بیستم پیرغلامان حسینی است.

محمد مهدی نیازمند در نشست خبری بیستمین دوره اجلاس پیرغلامان حسینی در گیلان با تاکید بر لزوم همراهی در اجرای مؤثر برنامه‌های اجلاس بیستم پیرغلامان حسینی افزود: برگزاری این اجلاس در گیلان، به معرفی جایگاه هویتی استان منجر می‌شود.


وی از برگزاری برنامه‌های متنوع در اجلاس بیستم پیر غلامان حسینی در گیلان خبر داد و گفت: محوریت برنامه‌های اجلاس امسال پیر غلامان حسینی، پرداختن به شاخص‌های هویتی و مذهبی گیلان است.

نماینده استاندار گیلان در اجلاس پیرغلامان حسینی اضافه کرد: حضور بانوان ستایشگر مکتب آل الله در اجلاس بیستم از مهم‌ترین اتفاقات این اجلاس است.


شناساندن چهره ملی و مذهبی گیلان در اجلاس پیرغلامان حسینینیازمند با اشاره به وجود آئین‌های سنتی در گیلان، بیان کرد: معرفی و پرداختن آئین‌های ملی سنتی گیلان در خلال برنامه‌های اجلاس بیستم بسیاراهمیت دارد.

وی از برگزاری همایش روایت حسینی نهضت جنگل در اجلاس بیستم خبر داد و افزود: در اجلاس بیستم پیر غلامان حسینی به ابعاد شخصیتی روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی پرداخته می‌شود.


مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بیان کرد: پیرغلامان ملی و بین المللی در نقاطی که دارای شاخص‌های هویتی استان گیلان هستند، منازل شهدا، علما و بزرگان استان حضور پیدا می‌کنند.

نیازمند از برگزاری همایش عصری با شعر آئینی گیلان خبر داد و اضافه کرد: در این برنامه از شاعران آئینی نیز تجلیل می‌شود.

شناساندن چهره ملی و مذهبی گیلان در اجلاس پیرغلامان حسینی

 

وی با اشاره به وجود ارزشمند شهدای مداح و ستایشگر در گیلان، افزود: یادواره شهدای مداح از مهم‌ترین برنامه‌های بیستمین اجلاس پیرغلامان حسینی گیلان است.

نماینده استاندار گیلان در اجلاس پیرغلامان حسینی از حضور ۴۵ مهمان خارجی در این اجلاس بین المللی خبر داد و بیان کرد: معرفی شاخص‌های هویتی و دینی گیلان به مهمانان خارجی بسیاری اهمیت دارد.


مدیرکل صدا و سیمای گیلان هم گفت: آئین افتتاحیه اجلاس پیر غلامان حسینی ساعت ۱۹ امروز سه شنبه ۱۱ مهر در مجتمع زیباکنار رشت برگزار می‌شود.

شناساندن چهره ملی و مذهبی گیلان در اجلاس پیرغلامان حسینی

به گفته آقای تقی ربانی، اختتامیه اجلاس پیر غلامان حسینی نیز با حضور 7۰۰ ستایشگر مکتب آل الله و رئیس سازمان صدا و سیما، در روز پنج شنبه همزمان با نماز مغرب و عشاء در مصلای بزرگ رشت و همچنین با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: مهمانان خارجی از هشت کشور افغانستان، پاکستان، عمان، ترکیه، لبنان، عراق، هندوستان و تایلند در این اجلاس حضور دارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.