مجموعه گردشگری مینی‌وُرلد تا پایان سال تکمیل می‌شود

شهردار ملایر گفت: مجموعه تفریحی و توریستی مینی‌وُرلد (جهان کوچک) یک اَبَرپروژه گردشگری است که در تلاش هستیم تا بخش عظیمی از آن تا پایان امسال تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

شهردار ملایر گفت: هم اکنون ۳۵ پیمانکار برای سرعت بخشیدن به روند اجرایی، در حال کار در مجموعه توریستی مینی‌وُرلد هستند.

مجید فرجی مجموعه تفریحی مینی‌وُرلد را یک جاذبه مهم گردشگری استان و غرب کشور دانست و افزود: در مجموع این اَبَرپروژه گردشگری حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با افتتاح بخش عظیمی از این مجموعه، فصل جدیدی در حوزه گردشگری این شهرستان رقم خواهد خورد.

او با اشاره به اینکه ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی در بودجه امسال برای این پروژه مصوب شد، تصریح کرد: تاکنون بیش از یک‌هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه گردشگری هزینه شده و برای تکمیل به این میزان اعتبار نیاز دارد.

شهردار ملایر تکمیل بخش عظیمی از مجموعه تفریحی و توریستی مینی‌وُرلد را یکی از اولویت‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر عنوان کرد و افزود: نصب ۱۳۸ اثر از آثار شاخص تاریخی، مذهبی و گردشگری ایران و کشورهای جهان در این مجموعه هدفگذاری شده که تاکنون ۹۰ اثر شاخص ایران و جهان در مینی‌وُرلد ساخته و نصب شده است.

فرجی با بیان اینکه مینی‌وُرلد یک پروژه برتر گردشگری در کشور شناخته شده و ظرفیت بالایی در جذب گردشگر دارد، گفت: این مجموعه تفریحی و توریستی به گونه‌ای طراحی شده که سال‌های آینده نیز امکانات و فضای بیشتری به این مجموعه اضافه شود.

او با بیان اینکه پروژه‌های بزرگ عمرانی و گردشگری همچون مجتمع تجاری راستان و بازار بین‌المللی مبل و منبت ملایر توسط شهرداری در دست اجرا است، گفت: علاوه بر این پروژه‌های رستوران غار آکواریوم و متل‌های مجموعه بام ملایر در حال تکمیل است و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار ملایر ضمن تقدیر از حمایت‌های فرماندار ویژه ملایر و همراهی اداره میراث فرهنگی شهرستان با شهرداری در اجرا و توسعه پروژه‌های عمرانی، اقتصادی و گردشگری، گفت: جهان شهر ملایر به واسطه ظرفیت‌های بالایی که در حوزه گردشگری دارد، باید با برگزاری جشنواره‌های متعدد به هر چه بیشتر به جهان معرفی شود.

 

برچسب ها: شهرداری ، گردشگری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.