جمع آوری بیش از ۹۰۰ معتاد متجاهر در هرمزگان

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از جمع آوری بیش از ۹۰۰ معتاد متجاهر در اجرای طرح پاکسازی محلات آلوده در هفته گذشته در استان خبر داد.

سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: یکی از اهداف مهم ماموریتی انتظامی بحث مقابله و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و همچنین عرضه کنندگان در سطح معابر است از طرفی هم مطالبه به حق مردم از انتظامی تردد و وجود معتادین متجاهر و این خرده فروشانی است که در بخشی از شهر بویژه در حاشیه شهر مبادرت به عرضه موادمخدر می‌کنند.

اوگفت: در این راستا طرحی به عنوان طرح آرامش در شهر با یک برنامه ریزی خوب و با یک برآورد اطلاعاتی خوب که از قبل این افراد شناسایی شده و اماکن مورد رصد قرار گرفته بودند به مدت پنج روز در سطح شهر بندرعباس توسط پلیس مبارزه با موادمخدر استان و همکاری انتظامی شهرستان مرکز استان اجرا شد.

این مقام انتظامی استان گفت: در این طرح ۱۳۵ نفر افراد خرده فروش مواد مخدر همراه با مواد و ابزار و الات استعمال و توزین دستگیر و ۹۰۴ نفر از معتادین متجاهر که به جلوه بدی در سطح شهر تبدیل شده و بعضا مرتکب سرقت شده و با تکدی گری موجب ایجاد مزاحمت برای شهروندان می‌شدند دستگیر و به مراکز بازپروری منتقل شدند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: در این طرح‌ها تعداد ۱۷ دستگاه خودرو مربوط به افراد خرده فروش توقیف و از ۲۵۱ واحد مسکونی یا واحد‌های صنفی بازرسی گردید که در این رابطه ۸ واحد منزل و ۲۷ واحد صنفی غالبا عطاری که مواد مخدر دارویی متادن و قرص‌های روانگردان عرضه می‌کردند نیز توقیف و پلمپ شدند.

سردار جاویدان ضمن قدردانی از حمایت و همکاری دستگاه قضایی، سازمان بهزیستی و شورای هماهنگی مواد مخدر در اجرای موفق طرح‌های پاکسازی مناطق آلوده، از عموم شهروندان و مردم فهیم استان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه تهیه، توزیع و حمل مواد مخدر در سطح خرد و کلان در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ و سامانه تلفنی ۱۲۸ پلیس مبارزه با مواد مخدر اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به پاکسازی محل، شناسایی و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام گردد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.