فعالیت ۱۲۱۷ مرکز بهداشتی و درمانی وقفی در کشور

رییس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امورخیریه کشور از فعالیت ۱۲۱۷ مرکز بهداشتی و درمانی وقفی در کشور خبر داد.

رییس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امورخیریه کشور  روز سه شنبه در همایش یاوران وقف که در امامزاده سیدبهلول خوی برگزار شد، به نقش اوقاف در توسعه خدمات اجتماعی و درمانی در جامعه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر از افزون بر ۱۶ هزار موقوفه کشور یک هزار و ۲۱۷ موقوفه در قالب بیمارستان، درمانگاه و مرکز بهداشتی فعالیت می کند.

حجت الاسلام احمد شرفخانی اضافه کرد: وجود موقوفه‌های متعدد در کشور با هدف خدمت رسانی بیشتر به مردم و کاهش مشکلات مردمی است که این امر در حوزه‌های درمانی اثرگذاری بسیار بیشتری دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی هم دراین همایش اظهار کرد: در شش ماه اول سال‌جاری موقوفات استان بیش از ۴۶۰ میلیارد ریال در آمد داشتند که ۲۷۰ میلیارد ریال آن براساس نیات واقفان در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، درمانی و مذهبی هزینه شده است.

حجت الاسلام ناصر جوانبخت از افزایش موقوفات استان در هفت سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴۴ هزار رقبه در استان وجود دارد که ۱۴ هزار رقبه در هفت سال گذشته اضافه و ۲۰۰ رقبه جدید نیز در سال‌جاری افزوده شده است.

وی با اشاره به کسب رتبه برتر توسط آذربایجان غربی در تثبیت مالکیت موقوفات در کشور، ادامه داد: در نیمه نخست سال‌جاری برای یک هزار و ۱۰۰ رقبه استان سند مالکیت صادر شده و این استان در چهار سال متوالی جزء چهار استان برتر کشور در صدور سند مالکیت به موقوفات بوده است.

محمد نوری رییس اداره اوقاف و امور خیریه خوی هم دراین همایش از ثبت ۱۰ وقف جدید در شهرستان خبر داد و گفت: این شهرستان با ۴۵۰ موقوفه ازجمله شهرستان‌های برتر در ثبت موقوفات در کشور است.

امام جمعه خوی هم در این همایش با اشاره به سابقه غنی وقف در شهرستان خوی گفت: این شهرستان ز جمله مناطقی است که از نظر کثرت واقفان در رتبه‌های برتر است.

حجت الاسلام قاسم خانی افزود: از گذشته یک شبکه بسیار قوی از واقفان در خوی تشکیل شده که وقف‌های این شبکه، موجب تقویت مذهبی در منطقه شده است.

همایش یاوران وقف باحضور واقفان نیک اندیش، یاوران وقف و مسوولان استانی و شهرستانی درخوی برگزار شد و ۲۰ نفر از یاوران و واقفان شهرستان با اهدای لوح تقدیر تجلیل شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.