وزیر کشور:

عاملان قصور در حادثه‌ آتش سوزی مرکز ترک اعتیاد لنگرود باید پاسخگو باشند

وزیرکشور گفت: با مشخص شدن علت وقوع حادثه آتش سوزی مرکز ترک اعتیاد لنگرود، عاملان باید نسبت به هرگونه قصور و یا عمل خود پاسخگو باشند.

وزیرکشور که برای بررسی علل و پیامد‌های حادثه‌ آتش سوزی مرکز ترک اعتیاد لنگرود وارد گیلان شده بود، بلافاصله پس از بازدید از محل وقوع حادثه، در بیمارستان سوانح و سوختگی ولایت رشت حضور یافت و از ۱۵ مصدوم بستری در این بیمارستان عیادت و دلجویی کرد.

احمد وحیدی در حاشیه‌ عیادت از مصدومان حادثه روند رسیدگی به مصدومان را در بیمارستان ولایت رشت مطلوب ارزیابی کرد و ضمن تسلیت به خانواده‌های درگذشتگان افزود: هنوز علت وقوع این حادثه‌ تلخ و تاسف بار، بطور قطع مشخص نشده و از سوی کارآگاهان و کارشناسان مربوطه در دست بررسی ست.

وزیر کشور با بیان اینکه در این مرکز ۴۹ نفر نگهداری می‌شدند، افزود: متاسفانه ۳۲ نفر حین وقوع آتش سوزی جان خود را از دست دادند و ۱۷ نفر مصدوم شدند که ۱۵ نفر از آنان در بیمارستان ولایت رشت بستری هستند و مداوای آنان از سوی تیم درمان ادامه دارد.

وی همچنین افزود: با مشخص شدن علت وقوع حادثه و اینکه شخص و یا اشخاصی مسبب وقوع این حادثه‌ تاسف بار شده باشند، باید نسبت به هرگونه قصور و یا عمل خود پاسخگو باشند و موضوع مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خویش تمامی دست اندرکاران و مدیران مراکز خصوصی ترک اعتیاد در کشور را به رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌ها و استاندارد‌های لازم فراخواند و با بیان اینکه افراد مصمم برای ترک اعتیاد امانت‌های مردم در دست آنان هستند، اضافه کرد: باید با حفظ ضوابط، مقررات و احترام با مراجعه کنندگان به مراکز ترک اعتیاد برخورد شود و رعایت نکات ایمنی هرچه بیشتر در اینگونه اماکن در دستور کار قرار گیرد.

استاندار گیلان نیز در این رابطه به تشریح اقدامات فوری امداد و نجات و اطفاء حریق در این حادثه‌ی تاسف بار پرداخت و افزود: از این پس، نظارت‌ها برای پیشگیری از بروز چنین وقایع تلخی افزایش می‌یابد تا شاهد داغدار شدن خانوده ها نباشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز روند درمان مصدومان حادثه‌ی آتش سوزی در مرکز ترک اعتیاد لنگرود در بیمارستان ولایت رشت را تشریح کرد و گفت: از مجموع ۱۵ مصدوم بستری در این بیمارستان، ۱۳ نفر در بخش بستری هستند و ۲ نفر در بخش آی سی یو بسر می‌برند و عملیات پزشکی اینتوبه برای بهبود حالشان در دست انجام است.

 

برچسب ها: آتش سوزی ، لنگرود
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
رضا
۱۴:۱۶ ۱۳ آبان ۱۴۰۲
سلام
اگر قبل از وقوع حوادث یه مدیر میانی بره و بررسی کنه و نتیجه بررسی منتج به پیشگیری از حوادث بشه به مراتب بهتر از رفتن شخص وزیر کشور به محل حادثه است . الان رییس جمهور هم بره چه دردی از خانواده های داغدار کم میشه.؟؟؟
باید سیستم اصلاح بشه ، دلسوزی یه مسئول بعد از اونچه که نباید اتفاق بیفته (با هر هدفی) دردی را دوا نمیکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۵ ۱۳ آبان ۱۴۰۲
شاید از زندگی راحت شدند ادم معتاد جز دردسر هیچی نداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۲ ۱۳ آبان ۱۴۰۲
خدا برای هیچ کس درد اعتیاد نداره ولی بیشتر اینها زن وفرزند وپدر مادری داشتند که برای ترک اعتیاد اومدند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۰ ۱۳ آبان ۱۴۰۲
هر جای دنیا بود ملت ریخته بودن تو خیابون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۵۲ ۱۳ آبان ۱۴۰۲
اتفاق مهمی نیافتاده فقط ۳۰ نفر زنده زنده کباب شدن
Iran (Islamic Republic of)
H
۱۰:۰۲ ۱۳ آبان ۱۴۰۲
جناب وزیر میرفتی لنگرود میدیدی آسفالتها و باران که میاد چه اتفاقی میفته تمام اون کسانیکه درشهرلنگرود هستن فقط دنبال پرکردن جیب خودشون هستن این بوجه ایی که بهشون میدید کجا میره شما حتی نمیتونی یه بازرس بفرستی بدونند چه خبره لنگرود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۳ ۱۳ آبان ۱۴۰۲
تو این مملکت هیچ کس پاسخگوی خرابکاریهاش نیست!
اگه شما کسی رو تو این چند سال دیدید که پاسخگوی گندکاریهاش بوده به ما هم بگید
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۰۸:۳۸ ۱۳ آبان ۱۴۰۲
من بودم(معاونت اداره آب استان)
اما انفصال از خدمتم کردند بخاطر گفتن حقایق.به همین راحتی!
Iran (Islamic Republic of)
H
۱۰:۰۳ ۱۳ آبان ۱۴۰۲
آقا مهدی بازرسی کل کشوراطلاع میدی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۲ ۱۳ آبان ۱۴۰۲
حقیقت تلخه خیلی ها هم تحمل شنیدنش را ندارند حادثه برای هر کسی ممکنه پیش بیاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۳ ۱۳ آبان ۱۴۰۲
کمتر کسی بازخواست شده معمولا پست ها فقط جابجا می شه