لایحه بودجه سال آینده روز سه شنبه به مجلس ارائه خواهد شد

رئیسی در جلسه عصر امروز هیئت دولت با تشریح روند تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۳، از ارائه لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی در روز سه شنبه خبر داد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رعایت اصل ۷۵ قانون اساسی مبنی بر همخوانی منابع و مصارف بودجه، عمل به این اصل مهم قانون اساسی در پرهیز از تخصیص بودجه برای مصارفی که منابع پایدار برای آن پیش بینی نشده را ضرورتی قطعی برای همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها دانست.

 رئیسی در ابتدای این جلسه ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) روز پرستار و همزمانی آن با سالروز اعلام فتح بزرگ رزمندگان اسلام و پایان داعش در عراق و سوریه توسط سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، برای رزمندگان مقاومت فلسطینی نیز در پیروزی بر بانیان و حامیان داعش در فلسطین اشغالی از خدای متعال نصرت و پیروزی مسئلت کرد.

پیش از سخنان رئیسی جمهور برخی از اعضای کابینه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در راستای ماموریت‌ها و وظایف وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه ارائه کردند.

 خلجی رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت از هماهنگی جهت حضور برخی از اعضای کابینه در دانشگاه‌ها در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داد و گفت‌: به مناسبت روز بسیج، برای حضور حدود ۱۶ نفر از اعضای محترم هیئت دولت در جمع دانشجویان دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر هماهنگی صورت گرفته است.

 فرزین رئیس کل بانک مرکزی از توافق با دکتر علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تأمین ارز واردات خودرو‌های برقی تاکسی، ون و اتوبوس خبر داد.

 زاکانی شهردار تهران نیز گزارشی از نحوه آماده‌سازی متروی پرند ارائه کرد و گفت: روز گذشته تست گرم متروی پرند انجام شده و این خط ریلی شهری آماده افتتاح و بهره برداری است.

زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گزارشی به ایجاد ۶۰ هزار شغل دانش‌بنیان طی دو سال و نیم گذشته در دولت مردمی با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری اشاره کرد و گفت: در این دولت همچنین تعداد مجلات بین‌المللی ایران به عدد ۳۶۴ رسیده که در تلاش هستیم تا پایان این دولت، به ۵۰۰ مجله افزایش یاید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از حمایت ویژه دولت از مجلات فارسی و انگلیسی که تحت نمایه بین‌المللی درآمده‌اند خبر داد و گفت‌: وزارت علوم برای حمایت از مجلات فارسی ۵۰۰ میلیون تومان و برای مجلات انگلیسی ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته است.

 نیکبخت وزیر جهادکشاورزی نیز در این جلسه گزارشی از پیشرفت فیزیکی ۴ هزار ۵۸۹ طرح صنایع تبدیلی ارائه کرد و گفت‌: با بهره‌برداری از این واحد‌ها ۱۵۰ هزار اشتغال مستقیم ایجاد و نزدیک ۳۰ میلیون تن محصول خام فرآوری خواهد شد که نقش مهمی در صادرات و ارزآوری و مخصوصاً کاهش ضایعات و هدررفت محصولات خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۲ ۲۸ آبان ۱۴۰۲
خدا به خیر بگذروند
چرا پاداش پایان خدمت
وزارت اموزش و پرورش
وزارت بهداشت
وزارت دفاع را دیر پرداخت میکنید
بقیه جاها زود

بیشترین تعداد کازکنان دولت اول کازکنان نیزوهای اموزش پرورش هست بعد با فاصله زباد کارکنان جامعه بهداشت و دزمان و بعد با فاصله زیاد نیروهای مسلح

فقط زورتان به موارد بالا رسیده برای کمبود بودجه
برای بقیه جاها که خوب چرب و چبلی و زودهنگام همه چیز میدید
وزارت اقتصاد
وزارت نفت
وزلرت راه
قوه مقننه
قوه قصاییه
میزان خوشبختی و بدبختی خانواده ها هم این شده سرپرست خانواده در کدام گروه باشد
گروه الف وزارت اموزش پرورش و بهداشت و دفاع

یا گروه ب شرکت نفت و اقتصاد و وزارت راه و ....کارکنان قوه مقننه و کارکنان قضاییه و

اگردبودجه نیست پاداش همه را دیر بدید همه درد هم بفهمند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۹ ۲۸ آبان ۱۴۰۲
سهام عدالت جاماندگان چی؟؟؟ازیاد ها رفت
آخرین اخبار