انتخاب «میلی» به ریاست جمهوری آرژانتین با مشارکت ۷۶ درصدی مردم

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین با مشارکت ۷۶ درصدی مردم و انتخاب «خاویر میلی» برای تصدی این سمت پایان یافت.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در آرژانتین در حالی با مشارکت ۷۶ درصدی مردم این کشور پایان یافت که بر اساس نتایج رسمی، «خاویر میلی» با کسب ۵۶ درصد آرا در مقابل «سرخیو ماسا» وزیر اقتصاد سابق این کشور که تنها موفق به کسب ۴۴ درصد آرای شرکت‌کنندگان در این انتخابات شد، پیروز شد.

به گزارش رویترز، میلی اکنون به عنوان رئیس جمهور آرژانتین با چالش‌های بسیار زیادی مواجه است. وی باید با خزانه‌های خالی دولت و بانک مرکزی، بدهی ۴۴ میلیارد دلاری به صندوق بین‌المللی پول و تورم نزدیک به ۱۵۰ درصد مقابله کند. حامیان وی می‌گویند که تنها او می‌تواند وضعیت موجود سیاسی و ضعف اقتصادی را که سال‌ها دومین اقتصاد بزرگ آمریکای جنوبی را تحت تأثیر قرار داده است، ریشه کن کند. میلی همچنین شدیداً مخالف سقط جنین است و از پاپ فرانسیس آرژانتینی انتقاد کرده است.

 نامزد‌های ریاست جمهوری آرژانتین، سرخیو ماسا وزیر اقتصاد سابق آرژانتین از حزب چپ میانه «اتحاد برای میهن» (Unión por la Patria) و خاویر میلی نماینده کنگره و نامزد راست افراطی از حزب «لا لیبرتاد آوانسا» (La Libertad Avanza) در آخرین مناظره پیش از برگزاری دور دوم انتخابات در ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) شرکت کرده بودند.

در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین که ۲۲ اکتبر (۳۰ مهر) برگزار شد، یو ماسا موفق شد تا بر خلاف همه نظرسنجی‌ها و احتمالات، ۳۶.۶ درصد آرا را کسب کند. خاویر میلی نیز با کسب ۳۰.۱ درصد آرا به دور دوم راه یافت. پاتریسیا بویریچ نامزد راست میانه حزب «با هم برای تغییر» با کسب ۲۳.۸ درصد آرا در جایگاه سوم قرار گرفت و با این که از مسابقات دور دوم باز ماند، از طرفداران خود خواست تا در دور دوم از میلی نامزد لیبرتارین حمایت کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۲ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
آخه این خبر جاش اینجاس؟! ایران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۹ ۲۹ آبان ۱۴۰۲
میلی رقیف احمدی نژاد است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۷ ۲۹ آبان ۱۴۰۲
روابط بين الملل را با خاله بازى اشتباه گرفته ايد.
روابط شخصى در روابط بين كشورها معنا ندارد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۳ ۲۹ آبان ۱۴۰۲
مهمترین وظیفه اون اتحاد با برزیل و تشکیل یه ابرقدرت جدیده
آخرین اخبار