کاروانسرای گویجه بئل تحویل بخش خصوصی شد

با تفاهم نامه‌ای فی مابین صندوق احیاء صنایع دستی، بنا‌های تاریخی و فرش کشور و با نظارت و همکای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی کاروانسرای گویجه بئل تحویل بخش خصوصی شد.

 معاون صندوق احیاء صنایع دستی، بنا‌های تاریخی و فرش کشور در این مراسم با اشاره به اینکه در سطح کشور ۵۴ کاروانسرای تاریخی دوره صفویه توسط یونسکو به ثبت جهانی رسیده است، گفت: سهم آذربایجان‌شرقی از این ثبت جهانی ۴ بنا "کاروانسرای گویجه بئل، جمال‌آباد میانه و خواجه نظر جلفا و همچنین کاروانسرای یام مرند که بلافاصله بعد از مرمت به جمع ثبت جهانی اضافه خواهد شد.

علی رمضانی نژاد، با اشاره به اینکه کاروانسرای گویجه بئل به صورت جزئی نیازمند مرمت می‌باشد گفت: بعد از مرمت این بنای تاریخی واگذاری آن از طریق صندوق احیای کشوری به صورت مزایده کشوری برگزار و برنده مزایده "محمدعلی محمدی" به عنوان بهره بردار اصلی معرفی شد.

محمد محمدی سرمایه گذار بخش خصوصی کاروانسرای گویجه بئل نیز در این مراسم گفت: در راستای ثبت جهانی اهر به عنوان شهر جهانی ورنی، طرح کاروانسرا به کاروانسرا (از گویجه بئل تا کاروانسرای اوچ دکانلار شهر اهر) کاروانسرای گویجه بئل با هدف ایجاد مجتمع تجاری، خدماتی، رفاهی و اقامتی با برآورد اولیه ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه واشتغال زایی ۲۵ نفر برای آماده سازی این مجتمع انجام شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.