خط بطلان سازمان جهانی بهداشت بر ادعای صهیونیست‌ها

سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد هیچ دلیلی وجود ندارد که نشان دهد از بیمارستان الشفا به عنوان مقر نظامی استفاده شده است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تیم‌های این سازمان فقط غیرنظامیان را در بیمارستان الشفا در نوار غزه مشاهده کرده‌اند و تاکید کرد که هیچ مدرکی دال بر استفاده از آن به عنوان مقر نظامی توسط جنبش مقاومت اسلامی (حماس) وجود ندارد.

به گزارش الجزیره، راب هولدن، افسر پاسخ اضطراری این سازمان در غزه در کنفرانسی خبری گفت: «تمرکز اصلی ما بر بیماران و پزشکان بود. ما بر خروج بیماران از بیمارستان تمرکز کردیم و فقط غیرنظامیان را دیدیم.»

هولدن با اشاره به اینکه نیرو‌های سازمان جهانی بهداشت در مورد هیچ موضوع دیگری با کسی ملاقات نکرده اند، گفت: «ما هیچ مدرکی ندیده‌ایم. تیم‌های بهداشت جهانی در حال برنامه ریزی برای رفتن دوباره به بیمارستان الشفا نیستند با این حال، در آنجا هنوز بیمارانی هستند که زندگی آن‌ها ادامه دارد.»

مایک رایان، مدیر اجرایی برنامه اضطراری در همان کنفرانس مطبوعاتی گفت: وضعیت سیستم مراقبت‌های بهداشتی اولیه در غزه وحشتناک است و وضعیت در شمال غزه بسیار بدتر از آن چیزی است که ما تصور می‌کنیم.

او با اشاره به دشواری دستیابی به آمار دقیق قربانیان و مجروحان، خاطرنشان کرد: اگرچه آمار دقیقی نداریم، اما می‌دانیم که هنوز در حال افزایش است و معتقدیم که بسیار بیشتر از آمار گزارش شده توسط مقامات بهداشتی محلی است.

سحرگاه چهارشنبه گذشته، ارتش صهیونیستی پس از چند روز محاصره مجتمع پزشکی الشفا، با وجود حضور غیرنظامیانی که در نتیجه بمباران مداوم جنگنده‌ها در این منطقه از خانه‌های خود آواره شده بودند، به این بیمارستان یورش برد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۰ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
اصلاتجهیزات باشه مگه تو کشور خودشون تجهیزات نگه میدارند از امریکا و اسرائیل باید اجازه بگیرند؟؟
آخرین اخبار