وصول ۳ هزار میلیارد تومان مطالبات شرکت گاز از صنایع راهبردی هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان از وصول مطالبات ۳ هزار میلیارد تومانی شرکت گاز از صنایع راهبردی با پیگیری دستگاه قضایی خبر داد.

مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به وصول ۳ هزار میلیارد تومانی مطالبات شرکت گاز گفت: براساس گزارشات و اخبار واصله به دستگاه قضایی مشخص شد که شرکت گاز استان در زمینه فروش گاز به صنایع بزرگ و استراتژیک استان از آن‌ها مبالغ قابل توجهی مطالبات مالی دارد که در صورت پرداخت نشدن به موقع این بدهی‌ها، شرکت گاز با مشکلات جدی در خدمت رسانی و نارضایتی عمومی روبرو می‌شود. 

او افزود: همچنین مشخص شد بدهکاری کلان این صنایع به شرکت گاز سبب شده این شرکت جهت اتمام برخی پروژه‌های خود و شروع سایر طرح‌های خود با چالش جدی مواجه شود. 

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: دادگستری استان به محض اطلاع به این موضوع ورود کرد و بر این اساس جهت جلوگیری از آسیب‌های پیش رو و نارضایتی عمومی به دادستان مرکز استان مأموریت داده شد تا ضمن بررسی دقیق موضوع با برگزاری جلسه در این رابطه پیگیری‌های لازم را انجام دهد و نتیجه اقدامات خود را با قید فوریت اعلام نماید.

قهرمانی افزود: با توجه به اینکه اکثر بدهکاران کلانِ شرکت گاز استان، صنایع متعلق به بخش خصوصی بودند، با پیگیری دستگاه قضایی در راستای احصاء مطالبات آن‌ها از طریق دولت و بانک مرکزی اقدام شد. 

قهرمانی با اشاره به اینکه مطالبات مذکور مربوط به چهار ماه بوده است، گفت: با پیگیری‌های دادگستری تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان از این شرکت‌ها دریافت و به حساب خزانه دولت واریز شده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان حفظ حقوق عامه و صیانت از اموال بیت المال را از مهمترین اولویت‌های دادگستری عنوان کرده و گفت: در این راستا دستگاه قضایی با محوریت دادستان مرکز استان نسبت به دریافت مابقی مطالبات شرکت ملی گاز که حدود هشت هزار میلیارد تومان می‌باشد پیگیری خواهد کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.