مدیرکل راه و شهرسازی قم خبر داد

آغاز واگذاری یک‌هزار و ۴۰۰ قطعه زمین رایگان جوانی جمعیت در شهرک پرنیان قم

مدیرکل راه و شهرسازی قم آغاز واگذاری یک‌هزار و ۴۰۰ قطعه زمین رایگان به متراژ ۲۰۰متر مربع در قالب طرح جوانی جمعیت در شهرک پرنیان خبر داد.

حسین زنجیرانی فراهانی، مدیرکل راه و شهرسازی قم، شهرک پرنیان را از سایت‌های اصلی در واگذاری زمین رایگان طرح جوانی جمعیت یاد کرد و گفت: در حال حاضر واگذاری زمین و تشکیل پرونده نهایی برای حدود یک‌هزار و ۴۰۰ نفر از متقاضیان طرح جوانی جمعیت در پرنیان آغاز شد.

وی بیان کرد: در طرح جوانی جمعیت قطعات زمین به متراژ ۲۰۰متر مربع به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی قم افزود: هم اینک عملیات احداث مسکن بیش از یک‌هزار و ۱۳۰ واحد در قالب طرح نهضت ملی در این شهرک آغاز شده‌است.

در سطح استان قم بیش از پنج هزار و ۵۰۰ متقاضی طرح سه فرزندی و حدود یک‌هزار و ۷۰۰ متقاضی دارای چهار فرزند در سامانه وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام کرده‌اند که از این‌ بین بیش از چهارهزار و ۲۰۰ پرونده تایید و حائز شرایط شناخته شد که روند اعطای زمین به آنها در دست اقدام است.

قانون جوانی جمعیت طرح تشویق جوانان برای ازدواج و تشویق خانواده‌ها برای فرزندآوری است و برای هر دوی این موارد حمایت‌ها و تسهیلاتی در نظر گرفته‌است و در قالب این طرح یک قطعه زمین یا واحد مسکونی حداکثر به میزان ۲۰۰ مترمربع منطبق با ضوابط حدنصاب تفکیک بر اساس طرح‌های هادی روستایی و شهری یا طرح‌های جامع و تفصیلی شهری مصوب برای ساکنین در روستاها یا شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر پس از تولد فرزند سوم و بیشتر، در همان محل بر اساس هزینه آماده‌سازی فقط برای یک‌بار به‌صورت فروش اقساطی با دو سال تنفس و هشت سال اقساط اعطا و سند مالکیت، پس از پرداخت آخرین قسط، ظرف حداکثر یک ماه، به مالکین تحویل می‌شود.

در استان قم نیز مانند سراسر کشور، هر خانواده متقاضی طرح سه فرزندی که فرزند سوم و بیشتر آن‌ها از ۲۴ مهر ۱۴۰۰ به بعد متولد شده باشد یا دارای چهار فرزند زیر ۲۰ سال باشند ابتدا در سامانه نهضت ملی مسکن (بخش طرح جوانی جمعیت) ثبت‌نام کرده‌اند و پس از بررسی پرونده آن‌ها تایید اولیه یا نهایی شده‌اند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار