مدیرعامل بیمه سلامت کشور:

بیش از ۱۲ میلیون ایرانی به صورت رایگان بیمه شده اند

ناصحی گفت: بیش از ۱۲ میلیون نفر از افراد که در دهک‌های اول تا پنجم درآمدی هستند به‌صورت رایگان بیمه شده اند.

محمدمهدی ناصحی مدیرعامل بیمه سلامت کشور روز یکشنبه در نشستی با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت:  ۴۵ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند و بیش از بر ۱۲ میلیون نفر از افراد که در دهک‌های اول تا پنجم درآمدی هستند به‌صورت رایگان بیمه شده اند.

وی ادامه داد: بیمه سلامت روند عادلانه‌ای را در برخورداری اقشار مختلف جامعه از حمایت‌های بیمه‌ای به وجود آورده‌است.

مدیرعامل بیمه سلامت با اشاره به راه‌اندازی صندوق حمایت از بیماری‌های صعب‌العلاج در بیمه سلامت، گفت: در قالب این صندوق بیش از ۱۰۰ بیماری با هزینه‌های بالا، مورد حمایت بیمه سلامت قرار گرفته‌است.

ناصحی با بیان اینکه در مبحث ناباروری، توان‌بخشی و اوتیسم بیمه سلامت در خط مقدم است، ادامه داد: برای بهبود وضعیت مراکز درمانی و بیمارستانی باید تعرفه و نظام پرداخت باید اصلاح شود.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر حوزه درمان، معاونت پیشگیری از بیماری‌ها نیز باهدف کاهش هزینه‌های درمان در بلندمدت در بیمه سلامت راه‌اندازی شد.

ناصحی همچنین با انتقاد از روند تجویز دارو توسط پزشکان، بیان کرد: تجویز متوسط دارو در ایران بیش از ۴ قلم است که با متوسط جهانی فاصله دارد و مصداقی از اسراف در اقلام درمانی است.

وی یادآور شد: در مساله آزمایشگاه‌ها نیز شاهد تجویز بی‌رویه هستیم؛ برخی از پزشکان برای یک بیماری بیش از ۱۰ آزمایش تجویز می‌کنند.

مدیرعامل بیمه سلامت در پایان بیان داشت: ۸۰ درصد پرداخت‌های مردم در مراکز سرپایی خصوصی انجام می‌گیرد و باید نظارت بر این مراکز بیشتر شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۷ ۰۵ آذر ۱۴۰۲
مفت هم نمی ارزه.فقط اسمش بیمه است
آخرین اخبار