۳۳ هکتار اراضی برای طرح نهضت ملی مسکن فلارد در نظر گرفته شده است

برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن شهر مالخلیفه ۳۳ هکتار زمین پیش بینی شده است و پس از تصویب در کمیسیون ماده ۵ این طرح اجرایی خواهد شد.

به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری، در جلسه شورای اداری شهرستان فلارد، در این شهرستان زمین موردنیاز جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن وجود نداشت و براساس اقداماتی که در سال قبل انجام شد؛ زمین‌های ملی واقع در حریم شهر توسط منابع طبیعی استان جهت اجرای این طرح تحویل داده شد و الحاق به محدوده آن‌ها نیز در مردادماه و شهریورماه امسال در کارگروه امور زیربنایی و شورای برنامه‌ریزی استان مصوب شد.

در شهر مالخلیفه حدود ۴۲۷ نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۵۴ نفر واجد شرایط معرفی شده‌اند و در صورت شروع عملیات اجرایی و آماده سازی زمین، این تعداد افزایش خواهد یافت.


بیشتر بخوانید


تفکیک اراضی در زمینی به مساحت ۳۳ هکتار در شهرستان فلارد توسط شرکت مشاور انجام شده و در صورت تصویب در کمیسیون ماده پنج، در اختیار بنیاد مسکن به عنوان کارگزار طرح نهضت ملی مسکن قرار خواهند گرفت.

در اراضی ذکر شده براساس نیازمندی شهر مالخلیفه و زمین‌های جدید تأمین شده، دو مدرسه دبستان، یک مجتمع آموزشی شامل دبیرستان و هنرستان، یک زمین مذهبی با مساحت قابل توجه، یک زمین درمانی، اداری، تأسیسات شهری و ورزشی متناسب با مجموعه پیش‌بینی شده است که درصورت تصویب در کمیسیون ماده پنج عملیات اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد.

اعتبار مورد نیاز پروژه محور گوشکی ـ قرح به طول ۵۰ کیلومتر در سال‌های گذشته به صورت مجزا تأمین نشد و براساس پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این محور به طرح شهرکرد_بروجن_لردگان ملحق گردید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار