افتتاح ۵ کانون فرهنگی هنری مساجد در شوش

پنج کانون فرهنگی هنری جدیدالتاسیس با حضور مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوزستان در شهرستان شوش افتتاح شدند.  

حجت‌الاسلام سمیری  در آیین افتتاحیه پنج کانون فرهنگی و هنری جدیدالتاسیس در مساجد شهرستان شوش با بیان اینکه در حال حاضر هزار و ۲۰۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد خوزستان در حال فعالیت هستند، گفت: کانون‌های مساجد شهرستان شوش از فعال‌ترین کانون‌های استان هستند که امید است شاهد رشد و تقویت آن‌ها باشیم.

او  با اشاره به راه‌اندازی کانون‌های فرهنگی هنری تخصصی خواهران در مساجد خوزستان، افزود: با ابلاغ ستاد کانون‌های مساجد کشور، کانون‌های خواهران در کنار کانون‌های مساجد عمومی در حال راه‌اندازی است که در استان تاکنون ۶۰ کانون خواهران ثبت شده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد خوزستان  با بیان اینکه در این راستا شهرستان شوش گام خوبی را برای راه‌اندازی کانون‌های خواهران داشته و توانسته ۱۰ کانون را به ثبت برساند، گفت: آمادگی داریم در صورت درخواست جدید، ظرفیت جدیدی را برای این شهرستان در نظر بگیریم.

حجت‌الاسلام سمیری  خواستار فعالیت بیشتر کانون‌های مساجد در زمینه قرآنی، کتاب و حوزه‌های فرهنگی و هنری شد و گفت: در تلاش هستیم تا پایان سال تجهیزاتی را برای کانون‌های مساجد استان تأمین کنیم.

حجت‌الاسلام مهدی علیزاده اصل، امام جمعه شهرستان شوش در این مراسم با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «مساجد سنگرند سنگر‌ها را حفظ کنید» گفت: امروز دشمن در تلاش برای ایجاد شبهات در میان جوانان و نوجوانان است تا پایه‌های اعتقادی آن‌ها را تضعیف کند.

او  ادامه داد: اگر بتوانیم جوانان را به سمت به سمت مساجد جذب کنیم و تربیت و رشد دهیم، مساجد همچون سنگری قدرتمند در مقابل توطئه‌ها و تهدیدات دشمنان، جوانان و نوجوانان را از آسیب حفظ می‌کنند.

امام جمعه شهرستان شوش، کانون‌های فرهنگی هنری را یکی از پایه‌های رونق مساجد دانست و خواستار تقویت و پویایی و فعالیت بیشتر این کانون‌ها در سطح استان و شهرستان شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.