۱۰۶۰ میلیارد ریال بلاعوض دوم آماده پرداخت به زلزله‌زدگان خوی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: کمتر از ۴۸ ساعت، ۱۰۶۰ میلیارد ریال به حساب بنیاد مسکن استان واریز شده که آماده پرداخت است.

یاسر رهبردین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: مجموع رقم مورد نیاز برای پرداخت بلاعوض دوم زلزله زدگان خوی ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال است که از این میزان یکهزار و ۶۰ میلیارد ریال در کمترین زمان ممکن کارسازی و آماده پرداخت شد.

وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته توسط استاندار آذربایجان‌غربی از سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌کل کشور برای پرداخت به موقع این وجوه اضافه کرد: در مورد بقیه این میزان نیز برنامه ریزی شده که حداکثر تا آخر آذرماه جاری، یک هزار و ۶۰ میلیارد دیگر به حساب زلزله زدگان به صورت بلاعوض واریز شود.

وی با بیان اینکه مهمترین مشکل در راستای اتمام عملیات بازسازی مناطق زلزله زده اختصاص این بلاعوض برای تهیه مصالح زلزله زدگان بود، اظهار کرد: با رفع این مشکل، امیدواریم در سریع‌ترین زمان ممکن و پیش از سالگرد وقوع زلزله، عملیات بازسازی مناطق زلزله زده به پایان برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: یکی از مهمترین عوامل موفقیت در اجرای طرح بازسازی مناطق زلزله زده خوی مربوط به زلزله‌های ۱۳ مهر، ۲۸ دی و هشتم بهمن، همراهی بسیار خوب دولت و اهتمام ویژه مقام عالی استان برای رفع مشکلات بود.

رهبردین تاکید کرد: رفع دغدغه‌های شهروندان به ویژه در مناطق زلزله زده در یک سال گذشته از جمله مهمترین برنامه‌های عمرانی استان به شمار می‌رفت که در این خصوص موفق بوده ایم و علاوه بر اتمام عملیات بازسازی مناطق زلزله زده ۱۳ مهر، بخش عمده مناطق زلزله زده ۲۸ دی و هشتم بهمن نیز به اتمام رسیده و در مراحل پایانی احداث قرار دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.