تصاویر ماهواره‌ای پنتاگون و کاخ سفید در دستان رهبر کره شمالی

رهبر کره شمالی تصاویری دریافت کرده است که ماهواره نظامی این کشور از کاخ سفید، پنتاگون و ناو‌های هواپیمابر گرفته‌ است.

به نقل از خبرگزاری کی‌سی‌ان‌ای، کیم جونگ اون در بازدید از ناتا (اداره ملی فناوری هوافضا کره شمالی / NATA) گزارشی از اولین فعالیت‌های ماهواره نظامی این کشور که به تازگی در مدار زمین قرار گرفته است، دریافت کرد.

کیم در جریان این بازدید، تصاویر ماهواره‌ای از مناطق مختلف دنیا مانند رم ایتالیا، پایگاه نیروی هوایی اندرسون آمریکا در جزیره گوام واقع در اقیانوس آرام، ایستگاه دریایی نورفولک، پایگاه خبری نیوپورت و فرودگاه ویرجینیا ایالات متحده را دریافت کرد.

همچنین چهار ناو هسته‌ای نیروی دریایی ایالات متحده و یک ناو هواپیمابر انگلیسی نیز در تصاویر ایستگاه دریایی نورفولک و بندر نیوپورت نیوز مشاهده شدند.

رهبر کره شمالی با ابراز خرسندی از آمادگی و موفقیت پرسنل ناتا در ارسال ماهواره نظامی مالی‌گوان-۱ به مدار زمین، از پرسنل ناتا قدردانی کرد.

اداره ملی فناوری هوافضا (ناتا) کره شمالی بامداد چهارشنبه گذشته با اشاره به اینکه ماهواره شناسایی نظامی مالی گوان-۱ را با استفاده از موشک ماهواره‌بر جدید چولیما-۱ از پایگاه پرتاب ماهواره سو‌ها با موفقیت در مدار زمین قرار داده، افزود: رهبر کره شمالی بر رویداد پرتاب این ماهواره نظارت داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۴ ۰۷ آذر ۱۴۰۲
ایران و کره شمالی از هم تقلید میکنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۸ ۰۷ آذر ۱۴۰۲
اگه در چین و اروپا و روسیه و آمریکا و کره شمالی و.. در برابر هم صف آرایی نکنند بالاخره گروهی احساس گردن کلفتی تمام می کند و دنیا را می بلعد
آخرین اخبار