لزوم اعتبارات کافى براى مدیریت آلودگى هوا در تهران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اعتبار برای آلودگی هوا در نظر گرفته شود تا از مشکلات ناشی از آن جلوگیری کنیم.

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه یکصد و نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت آلودگی هوا در روزهای اخیر یادآور شد: در این شرایط به ازای اذیت شدن تک تک شهروندان شرمنده می‌شویم. آنچه باید رخ دهد به خوبی رخ نداده و آلودگی هوا باعث شده تا شاهد مشکلات تنفسی شهروندان باشیم.

وی با بیان اینکه شورا و شهرداری تلاش‌های خود را برای توسعه و بهبود ناوگان حمل و نقل عمومی کرده‌اند و همکاری دولت نیز در این بخش بسیار مطلوب بوده، افزود: در ساخت واگن‌های مترو و خرید اتوبوس‌های برقی اقدامات خوبی انجام شده است. در معاینه فنی خودرو نیز برنامه‌ریزی بسیار خوبی صورت گرفته و مسائل دیگر را باید ۲۰ و چند سازمان مسئول پیگیری کنند.

چمران با بیان اینکه دستگاه‌ها اذعان دارند که بودجه برای مدیریت آلودگی هوا پیش بینی نشده است، تصریح کرد: باید اعتبارات لازم برای این موضوع پیش‌بینی شود تا به نتیجه برسد. تقاضای بنده از رئیس مجلس و دولت این است که در این مساله دقت کافی داشته باشند. به جای افزایش اعتبار وزارت بهداشت برای درمان، اعتبار برای آلودگی هوا در نظر گرفته شود تا از مشکلات ناشی از آن جلوگیری کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین تاکید کرد: از زمان بهره‌برداری مترو پرند اطلاعی ندارم و هر زمانی که برنامه تنظیم شود، به بهره‌برداری خواهد رسید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۵۰ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
فقط فیلتر دوده گازوییلیا
آخرین اخبار