زمستان وضعیت را برای مهاجرین اخراج شده بدتر کرده است

رئیس برنامه جهانی غذا در افغانستان گفت مهاجرین افغانستانی در بدترین زمان ممکن مجبور به کوچ از پاکستان شده‌اند.

هسیائو وی لی رئیس برنامه جهانی غذا در افغانستان با ابراز نگرانی از اخراج اجباری مهاجرین از پاکستان در آستانه فرا رسیدن فصل زمستان گفت: آنان در بدترین زمان ممکن مجبور به کوچ از پاکستان شده‌اند و اکنون در هوای سرد زمستان جایی برای رفتن ندارند.

وی در یک نشست خبری گفت: سازمان جهانی غذا تاکنون به بیش از 250 هزار نفر کمک کرده‌ و نیاز است تا برای بیش از یک میلیون نفر کمک فراهم کند.

لی گفت: آن‌ها در بدترین زمان ممکن مجبور شدند به افغانستان بازگردند. با هرکسی که ملاقات کردم گفت نمی‌داند در این زمستان سخت چگونه زنده می‌ماند. بسیاری از زنان بازگشته از پاکستان بدون شوهرانشان اخراج شده‌‌اند و شوهران آنان از سوی پلیس پاکستان زندانی هستند. هیچ آغوشی برای این خانواده‌ها وجود ندارد.

از سویی هم مهاجرین اخراجی از پاکستان از رفتار نیروهای پاکستانی شکایت دارند و می‌گویند این روند باید متوقف شود و یا پاکستان بگذارد مهاجرین سرمایه‌هایشان را نیز انتقال دهند.

پاکستان روند اخراج اجباری 1.7 میلیون مهاجر افغانستانی بدون اسناد را در اول ماه نوامبر آغاز کرد. وزیر کشور دولت موقت پاکستان اعلام کرده اخراج همه این مهاجرین طی دو ماه انجام خواهد شد. تاکنون حدود 400 هزار نفر از پاکستان به افغانستان برگشته‌اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار