ذخیره سازی کالا‌های اساسی در خوزستان به ۵۳۱ هزار و ۷۸۰ تن رسیده است  

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: ۵۳۱ هزار و ۷۸۰ تن کالای اساسی در انبار‌های استان ذخیره سازی شده و مشکلی در تامین اینگونه کالا‌ها وجود ندارد.  

امید جهان‌نژادیان مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: از این میزان کالای اساسی ۵۲۵ هزار و ۵۷۹ تن گندم معمولی داخلی، ۲۹۸ تن گندم وارداتی در انبار کارخانجات و ۴۰۳ تن برنج خارجی در انبار‌های اهواز است که این میزان کالای اساسی مربوط به مصرف استان است.

او افزود:  همچنین پنج هزار و ۵۰۰ تن شکر سفید در انبار‌های استان برای مصرف کل کشور ذخیره سازی شده است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان ادامه داد: خوشبختانه با تمهیدات و برنامه ریزی‌های انجام شده در تامین کالای اساسی مورد نیاز استان هیچگونه مشکلی وجود ندارد و در صورت نیاز کالای اساسی در استان و یا کشور عرضه خواهد شد.

آقای جهان‌نژادیان با اشاره به کالای اساسی ذخیره شده در بندر راهبردی امام خمینی (ره) استان ادامه داد: در مجموع ۶۶۱ هزار و ۲۰۰ تن کالای اساسی در انبار‌های این بندر ذخیره سازی شده است.

او می‌گوید: ۵۰۷ هزار تن گندم وارداتی، ۲۶ هزار و ۲۰۰ تن برنج وارداتی و ۱۲۸ تن روغن خام وارداتی در این بندر ذخیره سازی شده است.

بندر امام خمینی (ره) در جنوب خوزستان یکی از بنادر مهم کشور در امر صادرات و واردات کالا‌های اساسی است، سال گذشته حدود ۴۳ میلیون تن انواع کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) تخلیه و بارگیری شده که ۱۵ میلیون تن آن کالای اساسی بود، این منطقه ویژه تامین کننده ۷۰ درصد کالای اساسی وارداتی کشور است.

همچنین ۹۰ درصد واردات برخی اقلام اساسی از طریق این بندر انجام می‌شود که در تامین امنیت غذایی کشور تاثیر مستقیمی دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.