شهردار پاریس: توییتر فاضلاب گسترده جهانی است

شهردار پاریس ادعا کرد توییتر یک نرم‌افزار صهیونیست‌ستیز و فاضلاب جهانی است.

آن هیدالگو، شهردار پاریس روز دوشنبه گفت که از شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) کناره‌گیری می‌کند. او توییتر را «فاضلاب گسترده جهانی» خواند و ادعا کرد توییتر ابزاری برای برهم زدن دموکراسی غربی است.

هیدالگو در مقاله‌ای در روزنامه فرانسوی لوموند نوشت: «تصمیم گرفتم X را ترک کنم. X در سال‌های اخیر به سلاح کشتار جمعی دموکراسی‌های ما تبدیل شده است».

این سوسیالیست ۶۴ ساله که در سال ۲۰۲۲ در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد و در آن ناموفق بود در سال ۲۰۰۹ به توییتر پیوست و از کاربرانی بود مکررا از این پلتفرم استفاده می‌کرد.

او همچنین X را به ترویج «اطلاعات غلط»، صهیونیست‌ستیزی و نژادپرستی متهم کرد. شهردار پاریس افزود: لیست سوء استفاده‌ها بی‌پایان است. این رسانه به یک فاضلاب گسترده جهانی تبدیل شده است.»

با این وجود دفتر شهردار به خبرگزاری فرانسه گفت که حساب شهر پاریس روی X باقی خواهد ماند.

 از زمانی که ایلان ماسک در سال ۲۰۲۲ مدیریت توییتر را به دست گرفت، تعدادی از چهره‌های سرشناس اعلام کردند که این پلتفرم اجتماعی محبوب را ترک می‌کنند، اما هیچ مهاجرت گسترده‌ای از آن صورت نگرفت.

 چندین سیاستمدار از جمله تیری برتون، رئیس صنعت اتحادیه اروپا، اعلام کرده اند که علاوه بر حفظ حضور خود در X، در شبکه‌های رقیب حساب باز می‌کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار