سردار قریشی:

بسیجیان چهره مردمی نظام هستند/ سند اعتلای بسیج را تدوین کردیم

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به حضور بسیج در عرصه‌های مختلف گفت: بسیجیان چهره مردمی نظام هستند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به حضور بسیج در عرصه‌های مختلف برای خدمت به مردم گفت: بسیجیان چهره مردمی نظام هستند.

سردار سید قاسم قریشی، جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور اظهار کرد: مقام معظم رهبری بسیج را شامل آحاد جامعه می‌دانند. چه در سازمان بسیج عضو باشند و چه نباشند. بر همین اساس در بررسی‌های صورت گرفته طی چند دهه اخیر به فرمایشات مقام معظم رهبری بیشتر ایمان پیدا می‌کنیم.

وی افزود: در حوزه داخلی و خارجی کشور، شاهد حضور عینی و مصداقی بسیجیان و نیرو‌های مردمی هستیم. در هشت سال دفاع مقدس حضور گروه‌های مردمی، جنگ را به نفع ایران به پایان برد و در دیگر مقاطع نیز نیرو‌های مردمی در مواقع بحرانی از جمله سیل، زلزله و شیوع کرونا حضور داشتند. در حقیقت بسیجیان از مراقبت تا دفن جان باختگان کرونا پیشتاز شدند.

وی ادامه داد: در موضوع کرونا با غمی سنگین‌تر از جان باختن بستگان روبه رو بودیم و تشییع افراد بدون رعایت آداب اسلامی انجام می‌شد، اما بسیجیان به ویژه طلاب و روحانیت وارد عمل شدند که برای خانواده‌ها تسلی بخش بود.

سردار قریشی تاکید کرد: ما از اول انقلاب تحریم بودیم و این تحریم هنوز ادامه دارد. در اوایل انقلاب واردات سیم خاردار و بنزین مطرح بود، اما امروز تحریم هستیم که برای کشور‌های دیگر پهپاد و پالایشگاه نسازیم، موشک و واکسن تحویل ندهیم و در واقع در نوع تحریم تفاوت پیدا شده است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: علاوه بر وجهه فنی و تخصصی، بسیجیان چهره مردمی نظام هستند. مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم بر لزوم تکیه بر دستاورد‌ها و موفقیت‌ها تأکید داشتند و از مسئولان به دلیل نقش ویژه‌ای که در اقدامات محوری دارند، خواستند تا برای اعتلای بسیج همراهی لازم را داشته باشند. سازمان بسیج سند اعتلای بسیج را تدوین کرد که یک نسخه اجرایی برای بیانیه گام دوم به شمار می‌رود که تصویب و ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه بر مبنای بیانیه رهبر معظم انقلاب، هفت عرصه تعریف شده است، تصریح کرد: متناسب با هریک از این عرصه‌ها در سند اعتلا، سیاست‌ها و اقدامات و راهکار‌ها را مشخص کرده ایم و بر مبنای آن قرارگاه‌هایی ایجاد شده که از سال ۱۴۰۰ به عنوان پیش نیاز و سپس در ۲ برنامه پنج ساله، اسناد تدوین شد. به حمدالله ارتباط و نزدیکی بین شورای شهر و بسیج در این عرصه‌ها وجود دارد. کانون جمعیتی در عرصه‌های مختلف تعریف شده است؛ بسیج در حوزه دانش آموزی، دانشجویی، اساتید، نخبگان و پیشکسوتان و در مجموع ۲۲ قشر تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه آبرسانی به صد‌ها روستا در یک سال اخیر توسط بسیجیان صورت گرفته است، تاکید کرد: تأمین آب نیز در طول این مدت انجام شده و از سویی دیگر در بخش صنعت، اتصال نخبگان به مراکز صنعتی محقق شده که نتایج خوبی به دنبال داشته است. در این شرایط امید دشمن در داخل و خارج از کشور از بین رفت؛ در سال جاری از این خیال بیرون شدند و به جان یکدیگر افتادند. در این برهه زمانی بسیجیان بدون سلاح سهم قابل توجهی در ایجاد نظم و امنیت داشتند. استفاده از هرگونه سلاحی برای بسیجیان مطلقاً ممنوع بود و با کتک خوردن و با دست خالی مقابل اغتشاشگران ایستادند.

سردار قریشی با بیان اینکه بسیج در برابر هر حرکت دشمن آمادگی کامل دارد، افزود: تمام ترس صهیونیست‌ها این بود که ایران وارد معرکه شود؛ هرچند فرزندان مقاومت در غزه کفایت می‌کرد و نیازی نبود که ایران وارد عمل شود. برخی گفته اند هیچ کسی در انتخابات شرکت نخواهد کرد. مشکلات اقتصادی، معیشتی و ناکارآمدی از دلایلی بوده که برخی افراد برای عدم مشارکت در انتخابات مطرح کرده اند. از ۲۰ تا ۲۵ درصدی که گفته اند در انتخابات شرکت نمی‌کنیم، کمتر از چهار تا پنج درصد دلایلی جز معیشت و رفاه را اعلام کرده اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار