توقیف ۱۵ تن چوب قاچاق در صومعه‌سرا

فرمانده انتظامی صومعه‌سرا از کشف ۱۵ تن و ۳۰۰ کیلوگرم چوب جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "امیر وهاب‌زاده" با اشاره به اینکه قاچاق چوب و قطع غیرمجاز درختان جنگلی به تاراج بردن ثروت ملی است،گفت: پلیس با تمام توان با متجاوزان حریم منابع طبیعی و جنگل‌ها برخورد می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح مبارزه با قاچاقچیان چوب به مدت ۳ روز در صومعه‌سرا اجرا شد، افزود: ماموران انتظامی در این مدت با انجام اقدامات پلیسی حین کنترل وسایل نقلیه عبوری در محور‌های مواصلاتی این شهرستان، ۷ دستگاه خودرو باری نیسان و یک دستگاه خودرو پیکان وانت حامل چوب را متوقف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان صومعه‌سرا از کشف ۱۵ تن و ۳۰۰ کیلوگرم چوب جنگلی قاچاق در بازرسی از این خودرو‌ها با همکاری منابع طبیعی خبر داد و بیان داشت: در این راستا ۹ متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.
این مقام انتظامی با اعلام اینکه چوب‌های کشف شده به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تحویل داده شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش این کشفیات را ۹۱۸ میلیون ریال برآورد کردند.
سرهنگ وهاب‌زاده در پایان گفت: حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

برچسب ها: چوب ، قاچاق
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.