ارتقای پایه بودجه استان/اختصاص بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای کرمانشاه

استاندار کرمانشاه از همه مدیران استان خواست، برای ارتقای پایه بودجه سال آینده استان تلاش کنند.

محمد طیب صحرایی استاندار کرمانشاه در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با بیان اینکه برای اداره عالمانه استان باید مصوبات شورای برنامه‌ریزی بر پایه مستندات محکم باشد، گفت : هر چه حساسیت و بررسی در خصوص این مصوبات بیشتر شود، قطعا نتایج بهتری خواهد داشت.

وی با اشاره به مهلت باقی مانده تا تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۳ و تصویب آن در مجلس، گفت: از فرصت باقی مانده تا تصویب بودجه سال آینده باید برای ارتقا پایه بودجه استان استفاده کنیم.

صحرایی گفت: اگر پایه بودجه استان ارتقا پیدا نکند یا ردیف‌هایی که باید در بودجه باشد و حالا نیست، در بودجه نیاید، تلاش مدیران استان به آن نتیجه مطلوب که باید نمی‌رسد.

سهم سازمان برنامه و بودجه ۷۵۰۰ میلیارد تومان است

حسن نوروزی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه در این جلسه با اشاره به سفر هیات دولت به استان گفت: در این سفر بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای استان مصوب شد که سهم سازمان برنامه و بودجه از این میزان تامین ۷۵۰۰ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه این میزان اعتبار باید طی سه سال تامین شود، گفت: تاکنون ۳۷۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار را تامین کرده‌ایم.

نوروزی خاطرنشان کرد: مجموع اعتبارات مصوب سفر از بخش‌های مختلف باید تامین شود که در مجموع تا کنون بیش از هفت هزار میلیارد تومان آن تامین و در اختیار استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اختصاص اعتبارات از محل کمک‌های اجتماعی وزارت نفت به استان هم گفت: از محل این اعتبارات قرار است پنج پروژه زمین ورزشی که هرکدام یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند در کرمانشاه احداث شود.

وی افزود: ۱.۲ میلیارد تومان از این اعتبارات در اختیار مسکن محرومان قرار می‌گیرد.

به گفته رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه ۱۰ میلیارد تومان از محل این اعتبارات به ساخت نیروگاه خورشیدی در دانشگاه صنعتی اختصاص داده شده است.

وی به اختصاص بخشی از اعتبارات استانی به پروژه‌های خاص استان هم اشاره و تصریح کرد: از محل این اعتبارات ۱.۵ میلیارد تومان در اختیار مانیتورینگ شهر کرمانشاه قرار گرفته و پنج میلیارد تومان هم به تکمیل سالن اجلاسیه کنگره شهدا اختصاص می‌یابد.

وی افزود: از این محل پنج میلیارد تومان به موضوع واکسیناسیون دام در استان اختصاص می‌یابد.

به گفته نوروزی از محل اعتبارات محرومیت زدایی هم ۴۵.۵ میلیارد تومان به احداث راه‌های روستایی و عشایری استان اختصاص می‌یابد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اشاره‌ای به لایحه بودجه سال آینده داشت و از مدیران استان خواست تا اگر طرحی تا اردیبهشت ماه مجوز می‌گیرد، آن را پیگیری کرده تا به اعتبارات بودجه سال آینده برسد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.