ماجرای تعطیلی چند ساعته یک جایگاه سوخت در کیش چه بود؟

تعطیلی یکی از جایگاه‌های سوخت در کیش و ادعای مالک آن مبنی بر عدم دریافت سهمیه سوخت کافی از شرکت توزیع نفت که در فضای مجازی و رسانه‌های این جزیره بازتاب داشت، توسط ایرنا پیگیری شد.

رییس ناحیه کیش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان در رابطه با ادعای مالک یکی از جایگاه‌های عرضه سوخت جزیره کیش، تاکید کرد: هیچ کمبودی در عرضه سوخت به مجاری عرضه وجود ندارد و تعطیلی چند ساعته این جایگاه بدلیل سهل انگاری مدیران خود جایگاه بوده است.

«حسن سالاری» ضمن تاکید بر اینکه ارسال سوخت به مجاری عرضه یکی از اولویت‌های اصلی و وظیفه ذاتی این شرکت است، اعلام کرد: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برنامه منظمی برای ارسال فرآورده‌های خریداری شده توسط جایگاه‌ها دارد و بلافاصله پس از رسید حواله‌های خریداری شده توسط جایگاه‌های سوخت در انبار نفت، فراورده خریداری شده در نوبت بارگیری قرار گرفته و به ترتیب اولویت (متناسب با مانده موجودی سوخت هر جایگاه) بارگیری و ارسال سوخت انجام می‌شود.

وی ادامه داد: مدیران جایگاه‌های عرضه سوخت وظیفه دارند با کنترل مستمر عملیات سوخت رسانی، در صورت کاهش سطح موجودی و نیاز مجدد به ارسال سوخت، با مسوولان انبار نفت کیش تماس گرفته و آمادگی خود را برای تخلیه فرآورده مورد نیاز اعلام کنند تا حواله سوخت مربوط به جایگاه بارگیری و به آن مقصد حمل شده و با ارسال به موقع فرآورده نفتی از تعطیلی موقت و توقف خدمات رسانی پیشگیری شود.

رییس ناحیه کیش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان با بیان اینکه، انبار نفت کیش تا ساعت ٢٢ امکان بارگیری و ارسال فرآورده را دارد، اضافه کرد: مدیران جایگاه فوق تا ساعت ۲۲ هیچ گونه درخواستی برای ارسال بنزین (محموله دوم) از کارکنان انبار نفت کیش نداشته‌اند.

وی افزود: براساس دستورالعمل‌های عملیاتی و ایمنی و به جهت جلوگیری از توقف ناایمن خودرو‌های حمل سوخت (نفتکش ها) در محدوده مجاری عرضه و پیشگیری از مخاطرات احتمالی، نفتکش بلافاصله پس از حضور در جایگاه، باید بدون تاخیر توسط مسوول مربوطه تخلیه شود؛ بنابراین ارسال سوخت بدون توجه به ظرفیت و مانده موجودی مخازن محل عرضه و عدم درخواست و آمادگی جایگاه به مقصد پمپ بنزین ممنوع است.

«سالاری» با بیان اینکه روز گذشته پس از دریافت مانده موجودی مخازن بنزین و اطلاع از تعطیلی این جایگاه، سریعا اولین محموله بنزین به میزان ۳۱ هزار و ۵۰۰ لیتر ارسال شد، گفت: با توجه به اینکه تعطیلی موقت جایگاه بدون دلایل فنی و عملیاتی موجب نارضایتی کیشوندان و وقفه در خدمت رسانی شده است به مسولان جایگاه و برند مذکور تذکرات لازم مبنی بر دقت مضاعف در انجام وظایف داده شده و در صورت بروز موارد مشابه برابر قانون با تضییع کنندگان حقوق مردم رفتار خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
احمد
۰۸:۵۵ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
جایگاه زهک روزی ۵ساعت تعطیل است اونم به بهانه نداشتن سوخت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۷ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
فهمیدین ننوشته شهروندان نوشته کیشوندان فکر کنید من ساکن اصفهان شهروند نیستم اصفهانوندان هستم تا حالا نمی دونستم ممنون از اطلاع رسانیتون