رهبر انقلاب:

طوفان‌الاقصی توانست جدول سیاست‌های آمریکا در منطقه را بهم بریزد

رهبر انقلاب گفتند: طوفان‌الاقصی توانست جدول سیاست‌های آمریکا در منطقه را بهم بریزد و ان‌شاءالله ادامه پیدا کند جدول را محو خواهد کرد.

هزاران نفر از بسیجیان سراسر کشور در هفته بسیج در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: حادثه تاریخ‌ساز طوفان‌الاقصی علیه رژیم صهیونیستی است، اما آمریکازدایی است؛ طوفان‌الاقصی توانست جدول سیاست‌های آمریکا در منطقه را بهم بریزد و ان‌شاءالله ادامه پیدا کند جدول را محو خواهد کرد.

 

فرهنگ غرب در قضیه جنایت غزه بی‌آبرو شد

 رهبر انقلاب گفتند: حرکت وحشیانه و بی‌رحمانه‌ای که رژیم صهیونیستی در جنایت علیه مردم غزه انجام داد، نه فقط آبروی خود رژیم که آبروی آمریکا را هم برد. آبروی کشور‌های معروف اروپایی را هم برد، بلکه آبروی تمدن و فرهنگ غرب را برد.

ایشان ادامه دادند: فرهنگ و تمدن غرب، همان تمدنی است که وقتی با بمب فسفری پنج هزار کودک را شهید می‌کند، رژیم فلان کشور غربی می‌گوید اسرائیل دارد از خودش دفاع می‌کند. این دفاع از خود است؟؛ فرهنگ غرب این است. در این قضیه فرهنگ غرب بی‌آبرو شد.

منطق بسیج حداکثرسازی امکان مقاومت کشور در مقابل تهدید‌ها و خطرهاست

مقام معظم رهبری بیان کردند: بسیج یادگار گران‌بهای امام برای کشور است. امام آفریننده‌ بسیج و پدر بسیج است. در عین حال خود آن بزرگوار می‌گوید که من افتخار می‌کنم که یک بسیجی‌ام. شأن بسیج این است. خب، از فرمایشات امام چند نکته را در باب بسیج من عرض می‌کنم. نکته‌ اول این است که منطق بسیج مقاوم‌سازی حداکثر کشور در مقابل تهدید‌ها و خطرهاست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اظهار کردند: بسیج برای حداکثرسازی امکان مقاومت کشور است در مقابل هر خطری، در مقابل هر تهدیدی. این منطق در ایجاد بسیج عامل اصلی بود. امروز هم همین منطق وجود دارد و این منطق به‌روز است. امروز هم وجود بسیج لازم است با تفصیلی که حالا وجود دارد.

ایشان افزودند: در این چهل و چند سال کارنامه‌ بسیج هم تأیید می‌کند درست بودن این هدفگیری را. نشان می‌دهد دقیق‌بودن این دوراندیشی و روشن‌بینی امام را. در یک مواقعی در این کشور پیش آمد عزیزان من که حضور بسیج برای کشور سرنوشت‌ساز شد.

«بسیج لشکر مخلص خداست» یعنی این ذخیره‌ عظیم مغتنم، برای قدرت‌یابی شخصی نیست

مقام معظم رهبری گفتند: امام درباره‌ بسیج توصیف‌های گوناگونی دارند. دو توصیف را من انتخاب کرده‌ام که به شما عرض بکنم.

رهبر انقلاب ادامه دادند:  یکجا امام می‌گوید که بسیج لشکر مخلص خداست. لشکر مخلص خدا، روی کلمات دقت کنید. یکجای دیگر امام می‌گوید: بسیج مدرسه‌ عشق است. خب این دو توصیف را کنار هم بگذاریم، لشکر مخلص خدا نشان می‌دهد که بسیج رزمنده است، لشکر برای رزم است، برای جنگ است. رزمنده بودن یعنی چه؟ یعنی هم قدرت مادی و جسمانی داشتن، هم اراده و شجاعت روحی داشتن، هم تدبیر و ترفند جنگی بلد بودن، نمونه‌اش امیرالمومنین است در مقابله‌ با عمرو بن عبدود.

ایشان بیان کردند: لشکر مخلص خدا یعنی چه؟ یعنی این ذخیره‌ عظیم مغتنم برای قدرت‌یابی شخصی نیست از آن طرف مدرسه‌ عشق است، عاشق است بسیج عاشق است، دلباخته است، اما این عشق یک عشق هرزه پوی بی‌جهت بد مسیر نیست، این عشق یک عشق در ظرفیت و قابلیت یک مدرسه است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اظهار کردند: ظرف او یک ظرف جهت‌دار و منظم است یعنی چه؟ یعنی عشق به خدا، عشق به معنویت، عشق به مردم، عشق به راه جهتی که دارد حرکت می‌کند، عاشقانه حرکت می‌کند. مدرسه یعنی این. مدرسه‌ عشق یعنی این. اینی که بسیج عاشق است. می‌گوید بسیج مدرسه‌ عشق است. عشق را با جهت مشخص تدریس می‌کند، تعلیم می‌دهد.

دیدگاه جمهوری اسلامی، به دریا ریختن صهیونیست‌ها نیست

رهبر انقلاب بیان کردند: فجایع ۵۰ روز اخیر، فشرده جنایات ۷۵ ساله رژیم صهیونیستی در فلسطین است؛ طوفان‌الاقصی خاموش شدنی نیست و بدانند که این وضع هم ادامه پیدا نخواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: جمهوری اسلامی ایران قائل به همه‌پرسی در فلسطین و نظر مردم است. دیدگاه جمهوری اسلامی، به دریا ریختن صهیونیست‌ها و یهودیان نیست.

ایشان اظهار کردند: فرهنگ بسیجی خدمت به همه است؛ همه! آنجایی که سیل آمد بسیجی تا زانو در گل رفت برای اینکه خانه‌ی سیل‌زده را پاک کند تمیز کند از صاحبخانه نپرسید شما اسمت چیست دینت چیست مذهبت چیست، قومیتت چیست، سلیقه‌ی سیاسی‌ات چیست. نپرسید، رفت خدمت کرد، هر چه هست هر که هست.

رهبر انقلاب فرمودند: از دو قطبی‌های کاذب بپرهیزید. کسانی که مبانی و اصول اسلام و انقلاب و ولایت فقیه را قبول دارند برادر شما هستند حتی اگر سلیقه متفاوتی دارند.

مقام معظم رهبری تصریح کردند: قله‌های بسیج، سلیمانی و صیادشیرازی و همت و بابایی و شیرودی و همدانی و فخری‌زاده و کاظمی آشتیانی و امثال آن‌ها هستند.

جنبه‌ فراملی و فرامرزی بسیج امروز در منطقه تحقق پیدا کرده است

ایشان اظهار کردند: جنبه‌ فراملی و فرامرزی بسیج خیلی مهم است. این هم در بیان امام هست. امام ملاحظه کردید، تعبیر می‌کند هسته‌های مقاومت جهانی، هسته‌های مقاومت جهانی. این همان بسیج است. بسیج ما نیست. بسیج خودشان است، اما همان فرهنگ است. هسته‌های مقاومت جهانی. تشکیل هسته‌های مقاومت جهانی. این تحقق پیدا کرد. یعنی الان شما نمونه‌هایش را دارید مشاهده می‌کنید در منطقه‌ِ خودمان.

رهبر انقلاب بیان کردند: همان هسته‌های مقاومتی که امام خبرش را داده بود، بشارتش را داده بود، امروز در حال تعیین سرنوشت این منطقه‌اند. دارند سرنوشت این منطقه‌ی ما را هسته‌های مقاومت دارد تعیین می‌کند. یک نمونه‌اش همین طوفان‌الاقصی است.

مقام معظم رهبری ادامه دادند: منطق بسیج مقاوم سازی حداکثر کشور در مقابل تهدید‌ها و خطر‌ها است.

جغرافیای سیاسی منطقه در حال دگرگونی به نفع جبهه مقاومت است

رهبر انقلاب بیان کردند: جغرافیای سیاسی منطقه در حال دگرگونی هست، اما نه به نفع آمریکا؛ به نفع جبهه‌ی مقاومت. بله، غرب آسیا نقشه‌ی جغرافیای سیاسی‌اش عوض شد، اما به نفع مقاومت، مقاومت پیروز شد. امام درست فهمیده بود، درست تشخیص داده بود. هسته‌های مقاومت توانستند جهت حرکت را به نفع خودشان تغییر بدهند و عوض کنند. 

ایشان ادامه دادند: این نقشه‌ جدیدی که در این منطقه دارد به تدریج حاکمیت پیدا می‌کند چند خصوصیت دارد. خصوصیت اولش آمریکازدایی است، آمریکازدایی. آمریکازدایی یعنی چه؟ یعنی نفی سلطه‌ی آمریکا بر منطقه.

مقام معظم رهبری اضافه کردند: معنایش قطع رابطه‌ سیاسی با آمریکا نیست نه اینکه حالا ما توقع داشته باشیم یا تصوّر کنیم که دولت‌های منطقه قطع رابطه‌ سیاسی کنند نه رابطه‌ سیاسی، اقتصادی با همه دارند با آمریکا هم دارند داشته باشند، اما دیگر سلطه‌ی آمریکا روزبه‌روز رو به ضعف است.

رهبر انقلاب گفتند: امروز سیاست و جهت‌گیری در این منطقه آمریکازدایی است. یکی از نشانه‌های واضح و بارزی که امروز جلوی چشم‌هاست همین طوفان الاقصی است؛ این طوفان‌ الاقصی بله، علیه رژیم صهیونیستی است، اما آمریکازدایی است.

حرکت مسئله فلسطین به سمت حل، از خصوصیات نقشه جدید منطقه ما است

ایشان افزودند: یک خصوصیت دیگری که این نقشه‌ جدید منطقه‌ی ما دارد حل مسئله‌ فلسطین است. مسئله‌ فلسطین به سمت حل دارد حرکت می‌کند به توفیق الهی. حل مسئله‌ فلسطین یعنی چه؟ یعنی تشکیل حاکمیت فلسطینی در همه‌ سرزمین.

مقام معظم رهبری اضافه کردند: ما طرح‌مان را مطرح کردیم طرح همه‌پرسی. همه‌پرسی از فلسطینی‌ها البته آن‌هایی که اشغالگرند آن‌ها حقی ندارند، اما خود فلسطینی‌ها چه در سرزمین فلسطین چه در کشور‌های همسایه‌ فلسطین در اردوگاه‌ها چه در جا‌های دیگر هر جا هستند چندین میلیون فلسطینی هستند این‌ها می‌توانند نظر بدهند؛ یک منطق دنیاپسند و قابل قبول و متمدنانه برای اداره‌ فلسطین. 

دوگانه جدید حاکم بر منطقه، دوگانه مقاومت و تسلیم است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: یک خصوصیت دیگر این است که در این منطقه، دوگانه‌های جعلی و تحمیلی درست کرده بودند. این دوگانه‌ها بهم ریخت. دوگانه‌ی عرب و غیرعرب. دوگانه‌ی شیعه و سنّی، افسانه‌ی هلال شیعی، یک حرف بی‌ربطی بود مطرح کردند؛ خطر شیوع شیعه در منطقه.

ایشان بیان کردند: در این قضیه‌ طوفان‌ الاقصی و قبل از طوفان‌ الاقصی بیشترین کمک را به فلسطینی‌ها کی کرد؟ شیعه‌ها کردند. شیعه لبنان، شیعه‌ عراق، شیعه‌ عرب شیعه‌ غیرعرب. این دوگانه‌ها بهم ریخت. به جای این دوگانه‌های تحمیلی یک دوگانه‌ جدیدی بر منطقه حاکم شده. دوگانه‌ مقاومت و تسلیم. 

مقام معظم رهبری اظهار کردند: امروز در این منطقه این دوگانه مطرح است. مقاومت یعنی چه. مقاومت یعنی تسلیم نبودن در مقابل زورگویی و زیاده‌خواهی و دخالت‌های آمریکا.

 
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۸ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
مرگ بر اسرائیل وحامیانش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۸ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
انشالله روزی میرسه منم اونجا باش
حضرت عشق را عشق است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۴ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
روح منی خامنه ایی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۵ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
مرزهای ماله کشی جا به جا شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۶ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
تا آخر ایستاده ایم
جانم فدای رهبر

یا حق
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۷ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
لبیک یا خامنه ای
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۱۲:۰۷ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
و طوفان ناشی از طرح هدفمند کردن یارانه ها سفره مردم ایران را بر باد داد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۲ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
لبیک
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۷ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
لبیک یا خامنه ای


رهبری حکیم دانشمند با ایمان عارف شجاع سیاستمداری زبر دست نظامی دلاور و باهوش و در عین حال ساده و بی الایش
و دارای تمام صفات نیک انسانی

تمام رهبران عالم جملگی مبهوت هوش و ذکاوت شما هستند رهبر عزیز

خداوند شما را برای نه تنها ایران برای کل آزادگان و مظلومان جهان حفظ کنه
زبان دشمنانتان لال و چشمانشان کور ان شاءالله
United States of America
ناشناس
۱۳:۵۱ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
دیگه صفاتی نداشتی بنویسی؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۱ ۰۹ آذر ۱۴۰۲
عقل نباشه بدن در عذابه!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۹ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
خوش به حالشون ،کاش منم می رفتم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۳ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
هزاران نفراصلا اون توجامیشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۰ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
لبیک یاخامنه ای،لبیک یاحسین است
آخرین اخبار