نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:

گسترش فرهنگ بسیج عامل اصلی پیشرفت در امور است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: گسترش فرهنگ و تفکر بسیجی عامل اصلی غلبه بر مشکلات و پیشرفت در امور است.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: شجره طیبه بسیج در تمامی صحنه‌ها و میدان‌هایی که مورد نیاز مردم بوده، وارد شده و سربلند بوده‌ است.

وی ادامه داد: اگر در مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز با تفکر بسیجی وارد شویم مشکلات قابل حل است.

امام جمعه اراک اظهار کرد: بسیج نهادی اسلامی انقلابی برگرفته از بطن و متن مردم برای نیازهای انقلاب و گره‌گشای مشکلات فراروی کشور در عرصه‌های داخلی و خارجی است و این فرهنگ مقدس باید در لایه‌های مختلف جامعه نهادینه شود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در ادامه سخنان خود به هفتم آذر و روز نیروی دریایی اشاره کرد و گفت: نیروی دریایی ارتش به برکت خون مقدس شهدا برای دفاع از مرزهای آبی کشور در اوج اقتدار در مقابله با تجاوز احتمالی دشمنان قرار دارد.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی جمهوری اسلامی به هیچ عنوان با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست، بیان کرد: نیروی دریایی در گذشته از کمترین تجهیزات برخوردار نبود اما علاوه بر حضور مقتدرانه در آب‌های منطقه نسبت به طراحی و ساخت تجهیزات نظامی مورد نیاز از جمله ساخت انواع ناوشکن‌ها، ناوهای موشک‌انداز و یگان‌های زیر سطحی اقدامات شایسته‌اب انجام داده است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت دریا و اقتصاد این بخش تاکید کرد و گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های دریایی گام بلندی برای تقویت اقتصاد ملی است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: صنعت دریایی جمهوری اسلامی باید از آبادان تا چابهار مورد استفاده قرار بگیرد و مسئولان باید برای تحقق این مهم برنامه‌ریزی کنند.

وی اضافه کرد: یکی از عوامل موفقیت کره جنوبی با حدود ۹۸ هزار کیلومتر مساحت، استفاده منطقی و کاربردی از صنعت دریا است و این کشور امروز یکی از قطب‌های کشتی‌سازی جهان محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ارتقای شاخص‌های افزایش میزان بهره‌وری در تولید و کار، رشد ناخالص ملی، ایجاد بسترهای اشتغال پایدار و بهره گیری حداکثری از ظرفیت‌ها در مسیر سازندگی نیازمند برنامه و تدبیر و فداکاری است که در شرایط کنونی باید به شکل معناداری در راستای تحقق آن حرکت شود.

درس اخلاق مدیران استان مرکزی هر ۲ هفته یکبار روزهای چهارشنبه در محل بیت نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اراک برگزار می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.