چهار قلم داروی پرمصرف بیماران دیابتی زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفت

مدیرکل بیمه سلامت همدان گفت: چهار قلم داروی پرمصرف بیماران دیابتی زیر پوشش بیمه قرار گرفت و ۷۵ درصد هزینه این دارو‌ها پرداخت می‌شود.

فریبرز نیاستی گفت: از این پس داروی داپاگلیفلوزین در ۲ دُز پنج و ۱۰ میلی گرمی با پوشش بین ۸۵ تا ۹۰ درصدی و داروی ترکیبی داپاگلیفلوزین و متفورمین در ۲ دُز ۷۵۰ و یک هزار میلی گرمی با پوشش ۷۵ درصدی تحویل بیمار می‌شود همچنین نوار قندخون هم به تعداد معین زیر پوشش بیمه به بیماران دیابتی ارائه می‌شود.

او گفت: علاوه بر قرار گرفتن چهار قلم داروی جدید بیماران دیابتی که تاکنون هیچ پوشش بیمه‌ای نداشت، خدمات توانبخشی، لیزر درمانی، اندازه گیری قندخون و تجهیزاتی از جمله نوار قندخون و سوزن سنجش قندخون هم شامل بسته بیمه‌ای می‌شود.

مدیر کل بیمه سلامت همدان گفت: بر اساس داده‌های سامانه تحلیل اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران، نیمه نخست سال جاری ۳۲۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه داروی انسولین قلمی بیماران دیابتی استان بود که توسط بیمه سلامت استان پرداخت شده است.

نیاستی از دیابت به عنوان یکی از شایع‌ترین بیماری‌های کشور یاد کرد و گفت: بیماری دیابت عوارض جانبی زیادی دارد و حمایت بیمه برای این بیماران ارزشمند است.

او گفت: ۱۰ هزار و ۹۰۱ بیمار دیابتی در سامانه‌های بیمه سلامت استان شناسایی و ۳۲ کد عمومی (ژنریک) برای آن‌ها تعریف شده که از این تعداد ۲۵ کد دارویی زیر پوشش کامل صندوق بیماری‌های خاص و سخت درمان ارائه می‌شود.

مدیر کل بیمه سلامت همدان گفت: بر اساس داده‌های سامانه تحلیل اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران در ۶ ماهه نخست سال جاری تعداد نسخه‌های انسولین بیماران دیابتی استان همدان ۱۷ هزار و ۵۱۴ نسخه و تعداد انسولین دریافتی توسط بیماران یاد شده ۱۳۱ هزار و ۵۹۹ قلم بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.