پاکسازی و جمع آوری زباله در محدوده تالاب هفت برم در شیراز

رئیس اداره محیط زیست شیراز گفت: با هدف حفظ محیط زیست و فرهنگ سازی، محدوده تالاب هفت برم در این شهرستان از زباله پاکسازی شد.

 کامران اسلاملو رئیس اداره محیط زیست شهرستان شیراز با اشاره به توزیع کیسه زباله و فرهنگ سازی مدیریت پسماند در این شهرستان، اظهار کرد: با هدف حفظ محیط زیست و فرهنگ سازی، برنامه‌هایی در شهرستان شیراز و در محدوده تالاب هفت برم اجرا شد.

او با اشاره به اینکه این برنامه‌ها با همکاری انجمن ها، دوستداران محیط زیست، شورا و دهیاران روستا‌های بخش مرکزی و اداره محیط زیست شیراز برگزار شده است، افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی مورد استقبال شهروندان و همه افرادی قرار می‌گیرد که دغدغه حفظ محیط زیست دارند.

اسلاملو ادامه داد: اجرای برنامه‌های توزیع کیسه زباله در بین مردم و همچنین اجرای برنامه پاکسازی پسماند حرایم تالاب هفت برم توسط عامه مردم و تشکل‌های مردمی انجام گرفت. 

این مقام مسئول ادامه داد: جمع‌آوری زباله‌های شهری یکی از ضروریات مدیریت شهری محسوب می‌شود و عملیات اجرائی صحیح و مناسب آن می‌تواند در پاکیزگی و زیبائی شهر نقش مهمی را ایفا کند. 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان شیراز با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های مهم مدیریت شهری بحث جمع‌آوری و دفن زباله‌ها است که بسیار هم هزینه‌بر است، گفت: مدیریت خدمات شهری تنها در صورتی عملی می‌شود که شهروندان نیز در آن مشارکت داشته باشند تا شاهد محیط زیستی بدون آلودگی باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار